19 Haziran 2019 Çarşamba   

SELAHATTİN BEYLER SON KEZ ADAY

SELAHATTİN BEYLER SON KEZ ADAY
 

30 yıldan beri Altıntepsi Mahallesi’nde muhtarlık yapan Selahattin Beyler, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde son kez muhtarlığa aday olduğunu açıkladı.
Bayrampaşa Belediyesi Tuna Sosyal Tesisleri’nde muhtar azası adayları ile birlikte hem istişare toplantısı yapan Selahattin Beyler, “Onurlu ve dik duruşumuzla halkımızın hizmetindeyim. Hizmetimizin devamına talibim. 27 Mart 1989 yılından beri Altıntepsi Mahallesi’nin muhtarlığını yapıyorum. Bu görevi bu kadar uzun süre sürdürmemdeki en temel sebep, hemşehrilerimle sürekli iç içeyim. Onlardan kopmuyorum. Onların her türlü sıkıntısıyla yakından ilgilenmeye çalışıyorum. Yeri geliyor gece saat 12’de vatandaşımızın sıkıntısını gidermek için uğraşıyoruz. Vatandaşlarımız da tabii ki bunları görüyor ve kendine daha yakın hissettiği için bizlere görev veriyor. İmkanlarımızın dahilinde halkımıza hizmet ettik, yine etmeye talibiz. Halkımızın da teveccühüyle muhtarlığa son kez adayım. Altıntepsi Mahallesi halkından son kez yetki istiyorum. Allah nasip ederse görevimi 5 yıl daha yaptıktan sonra muhtarlığı başka arkadaşlarımıza devretmek istiyorum. Bugüne kadar yaptıklarımızdan halkımız memnunsa bir kez daha bize bu onurlu ve gururlu görevi verirler. 24 saat mahallemizin hizmetine yine talibim. Altıntepsi Mahallesi halkı hizmet yapacak birini arıyorsa adres Selahattin Beyler’dir diyorum” dedi.

Mahallemize E-Muhtar sistemini getirdik
Aynı zamanda İstanbul Muhtarlar  Federasyonu Başkan vekili olan Selahattin Beyler, 30 yıllık muhtarlığı döneminde mahalle halkı ile yerel yönetimler arasında köprü görevini üstlendiklerini ve bir çok sorunu çözdüklerini belirterek, “Bugüne kadar bir çok ilki başardık. Altıntepsi’ye ilk doğalgazı Bayrampaşa’da biz getirdik. Yine ilçemizde havai hatları kaldıran ilk mahalle olduk. Türkiye’de muhtarlık binasına ilk bilgisayarı biz kurduk. Ve bu yeni dönemimizde ise yine Türkiye’de yeni olan ve şu anda 17 muhtarın kullandığı e-Muhtar sistemini geçtik. Nu uygulamayı telefonunuza Google play, veya App store ücretsiz olarak indirmeniz yeterli. Bu uygulamada Evrak Sorgula bölümünden adınıza gelen posta veya evrak, Firma rehberi bölümünden esnaflarımıza haberler, Duyurular ve Etkinlikler bölümünden de bilgilendirme imkanı sağlıyoruz.  Halkımız telefonlarına indirecekleri bu uygulamayla gerek muhtarlıkla ilgili tüm işlemlerini gerekse muhtarlığın duyurularını gerekse de kan bağışı gibi duyuruları anında öğrenebilecekler. Ayrıca kendileri uygulama üzerinden taleplerini bizlere iletecek ve bizler de sistem üzerinden ilgili yerlere yönlendireceğiz. Bunun yanı sıra yeni dönemimizde bir çok projemiz bulunmakta. Bununla ilgili olarak tüm mahalle halkımızı dolaşarak kendilerini bilgilendireceğiz. Toplumumuzun her kesimine olduğu gibi özellikle de gençlerimize yönelik çalışmalarımız olacak. Dernekler, spor kulüpleri, esnaflar başta olmak üzere tüm mahallemizi dolaşarak onlardan bir kez daha destek isteyeceğiz” diye konuştu.
Selahhatin Beyler, konuşmasının ardından muhtar azalığında 25 yılını dolduran ve bu dönem aday olmayan Hamza Çavuşoğlu’na daha önce Türkiye’de bir ilk olarak plaket verdiğini belirterek ile yine 25 yılını dolduran Sebahattin Yeşiltepe’ye plaket takdim etti.  

SELAHATTİN BEYLER’İN EKİBİ

Muhtar Adayı Selahattin Beyler: 1954 yılında Makedonya’nın Kırçova şehrinde doğdu. 1957 yılında Bayrampaşa’ya ailesiyle birlikte yerleşti. 30 yıldan beri Altıntepsi Mahallesi’nde muhtarlık yapıyor. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde muhtarlığa son kez aday oldu.

Muhtar Aza Adayları

Sebahattin Yeşiltepe: Makedonya göçmeni. Kızılay yönetiminde yer alıyor.
Basri Sevim: Bayburtlu. Emekli esnaf.
Nuhi Seferi: Makedonya Tetova göçmeni. Esnaf.
Ayşe Alış: Giresunlu. Ebe Hemşire.
Şaban Uçak: Makedonya göçmeni. Emekli.
Muammer Vatansever: Makedonya göçmeni. Tekstilci.
Hasan Erol: Makedonya göçmeni. Altınaslar Spor Kulübü eski başkanı.
Orhan Çalışkan: Makedonya göçmeni. Emeki esnaf.

Tarih: 02 Mart 2019 Cumartesi    Hit: 7250

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol