04 Ağustos 2021 Çarşamba   

Ercan GÜL / Eski futbolcu / Sportmence

AYIN SPOR OLAYLARI...

 

BU ayki yazımızı Milli Takımın Dünya Kupası grup elemeleri maçlarındaki başarısını tebrik ederek başlamak istiyorum. Hollanda gibi birçok turnuva finallerinde oynamış bir takıma 4 gol atmak kolay değil. Tek kelimeyle Milli Takımla gurur duyduk.
Arkasından Norveç’e, aynı şekilde 3 gol ve güzel bir galibiyet aldık. Son maçta biraz şansızlıkla da olsa bize hep ters gelen Letonyay ile beraberlik. Yine de gençlerimizi tebrik ederiz. Eskiden hep 4-5 maç sıfır puan alırdık, neriden-nereye.. Harikasınız, ayaklarınıza sağlık. Tüm ekibi, başta Şenol Güneş hoca olmak üzere tebrik ederim.
***
Diğer bir konu Galatasaray-Fenerbahçe arasındaki yıllar öncesine dayanan şampiyonluk hesapları... Yok şampiyonluk 1959 öncesinde varmış, yazılmamış veya yazılmış. Sayın yöneticiler; biraz dikkat. Ortalığı karıştırmanın, germenin bir anlamı yok. Bu çok çok önemli bir şey değil ki. İnsanları ve özellikle bu Covid zamanında bu kadar germenin hiç yeri değil bilginize.
Süper Lig’de puanlar birbirine yakın, sezon gayet heyecanlı geçiyor. Bence kimin hakkı ise o şampiyon olsun.
Ben önce güzel futbol ve göze hoş gelen futbol olmasını tercih ederim. Bunun için de özellikle hakemler ve VAR hakemlerini tekrar kararlarında hakkaniyetli davranmalarını rica ederim.
Diğer yandan Fatih Terim takımını şampiyonluğa taşıyamazsa, ayrılması ve yeni görevinin Galatasaray başkanlığı olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Yerine büyük bir ihtimalle Okan Buruk gelir diye düşünüyorum.
Arkasında güzel bir yönetim yapılır ve önümüzdeki dönem güzel bir kadro kurarlar. Şimdiden Galatasaraylılara müjdeler olsun.
Covid’ten dolayı geçen sene oynanamayan Avrupa Şampiyonlar Ligi finali İstanbulda oynayacak. Ama Covid hala var. Acaba bir iptal gelir mi, bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz. Keşke seyircili oynansa...
Ben bu yazıyı yazarken ligin bitmesine 8-9 hafta kaldı ama tam olarak kim şampiyonluğa yakın dersek kararsızlığımız ortaya çıkıyor. Küme düşecek olanlar için de aynı şeyi söyleyebiliriz. Çünkü 3 puanlı sistemde 3 maç kazanırsan büyük avantj ortaya çıkıyor. Heyecan son haftaya kadar taşınacak...
Spor da olun, spor da kalın.
***
Türkiye Tarihinin Unutulmaz     15 Milli Sporcusu
1-Kenan Sofuoğlu
2-Tanju Çolak
3- Ruhi Sarıalp
4- Süreyya Ayhan
5-Hamza Yerlikaya
6- Naim Süleymanoğlu
7- Elvan Abeylegesse
8- Cemal Kamacı
9- Yaşar Erkan
10- Nevin Yanıt
11- Halil Mutlu
12- Mirsad Türkcan
13- Sinan Şamil Sam
14- Nurcan Taylan
15- Semih Saygıner

Tarih: 09 Nisan 2021 Cuma    Hit: 4585
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol