19 Haziran 2019 Çarşamba   

YILDIRIM'DAN G.O.PAŞA'YA ÇİFTE MÜJDE

YILDIRIM'DAN G.O.PAŞA'YA ÇİFTE MÜJDE
 

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Gaziosmanpaşa'da düzenlenen "Balkan Göçmenleri ile Buluşma" programına katıldı. Yıldırım, konuşmasında Gaziosmanpaşalılara metro müjdesi verdi.
Önümüzdeki yıl sonunda Gaziosmanpaşa metrosunun açılacağını belirten Yıldırım, "Hayırlı uğurlu olsun. Kabataş, Mecidiyeköy, Mahmutpaşa hattı, Gaziosmanpaşa'dan geçiyor. Dolayısıyla toplu ulaşım konusunda ciddi bir ferahlama olacak. Bu hat yaklaşık 25 kilometre uzunluğunda, 19 istasyonu var. Ayrıca Kazım Karabekir'de kurulacak aktarma merkeziyle diğer ulaşım türlerine de entegrasyon sağlanmış olacak" dedi.

"KELLE GİDER, SÖZ YERİNE GELİR"
Arnavutların 'sözüm söz' anlamına gelen 'besa bes' sözüne vurgu yapan Yıldırım, "Arnavutların bir sözü var. Besa bes. Sözüm söz. Bu söz büyük bir yemindir. Çekten senetten daha önemlidir. Bir kişi "besa bes" dediğinde kelle gider ama söz yerine gelir. Ben de size besa bes diyorum. Yıldırım sözü veriyorum. İstanbul'u huzur içinde ortak akılla ve gönül belediyeciliği anlayışıyla yöneteceğiz" diye konuştu.

"İSTANBULLUNUN HAKKINI, İSTANBULLUYA VERECEĞİZ"
Herkese eşit şekilde hizmet götüreceklerini söyleyen Yıldırım, "Dil, inanç, etnik köken ayrımı gözetmeden, herkese eşit şekilde hizmet götüreceğiz. Objektif olacağız, şeffaf olacağız. Tabii harcamalarda da israftan kaçınacağız. Hizmet verirken mahalleleri, sokakları birbirinden ayrı tutmayacağız. Efendim, 'filanca partiye daha çok oy çıktı, biz oraya az hizmet götürelim' gibi bir anlayış bizde hiç yok. Olmadı, bundan sonra da olmaz. Benim bir prensibim vardır. Hizmette  siyaset olmaz. Hizmet insan içindir. Nerede bir insan varsa hizmet onun ayağına mutlaka gitmelidir. Sizden, bizden, o partiden, bu partiden ayrımı çağ dışı bir ayrımdır. İstanbullunun hakkını, İstanbulluya vereceğiz" ifadelerini kullandı.
Konuşmasının ardından kendisine Balkan Türklerinin yöresel şapkası takılan Binali Yıldırım, kendisini dinleyenlerle birlikte müzik eşliğinde yöresel oyun oynadı.

GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ’NDE KADROYA HEÇEN İŞÇİLERE ZAM MÜJDESİ 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Gaziosmanpaşa Belediyesi bünyesinde çalışan işçilere zam müjdesi verdi. Taşeron işçilerin kadroya geçerken imzaladığı sözleşmede ücret artışlarının enflasyonun altında kalması halinde, enflasyon farkı verileceğine dair herhangi bir hüküm bulunmadığı için işçilerin mağduriyet yaşadığını dile getiren Yıldırım, bu mağduriyeti giderecek çalışmaların tamamlandığını dile getirdi. Buna göre 1 Mart 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere taşerondan kadroya geçen işçilere ortalama %20 oranında zam yapıldı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde, zam haberini alan işçilerin mutlulukları gözlerinden okundu.

TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN İŞÇİLERE MART AYINDAN İTİBAREN GEÇERLİ ORTALAMA %20 ZAM YAPILDI
İstanbul ilçe belediyelerinde ilk olarak Gaziosmanpaşa Belediyesi'nde uygulamaya geçen zam ile ilgili açıklama yapan Binali Yıldırım, "Başbakanlığım döneminde 696 sayılı KHK kapsamında 1 milyona yakın taşeron kardeşimizin daimi kadroya geçmeleri için bir yasa çıkarmıştık. Bunun uygulamasında maalesef bazı belediyelerde, sözleşmelerde yer almadığı için enflasyon farkı zamları verilememişti. Bir mağduriyet söz konusuydu. Geçen hafta yaptığımız çalışmayla birlikte taşerondan kadroya geçen arkadaşlarımızın mağduriyetleri giderildi ve ücretlere ilave olarak ortalama %20 zam yapıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Mart ayı itibariyle bu zamlardan yararlanacaksınız" dedi.

TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN İŞÇİLER 635 TL ZAMLI MAAŞ ALACAK
Taşerondan kadroya geçen işçilere günlük 21 TL, aylık 635 TL zam yapıldığını dile getiren Başkan Usta, "İstanbul Büyükşehir Belediye Adayımız Sayın Binali Yıldırım'ın, çalışan işçilerimize yönelik ücret artışı noktasındaki talimatlarımız doğrultusunda biz de ilçemizde bu çalışmayı başlatmak ve işçi kardeşlerimizin şahitliğinde zam müjdesini veren sözleşmeye imzayı atmak istedik. Bu çalışmayla birlikte taşerondan kadroya geçen işçilerimizin maaşlarına günlük 21 TL, aylık 635 TL bir artış sağlanmış oluyor. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.
1.206 işçinin faydalanacağı zam oranına göre aylık tutar toplamda 767.000 TL, yıllık tutar ise 9.204.960 TL olarak belirlendi.

KADINLAR ŞEHRİ KONUŞUYOR PROGRAMINA KATILDI
Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Hasan Tahsin Usta ile birlikte AK Parti İstanbul Kadın Kolları İl Başkanı Rabia Kalander İlhan'ın moderatörlüğünde düzenlenen "Kadınlar, Şehri Konuşuyor" programına katılan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Çalışan kadınlarımızın evlatlarını gözleri arkada kalmadan bırakacakları kreşlere ihtiyaç var. İstanbul'daki 961 mahallenin 300'ünde kreş yok. Her mahallede mutlaka en az bir tane kreş olacak. Gaziosmanpaşa da dahil olmak üzere toplam 955 kreş yapacağız. Mahalle ve birlikte yaşama kültürünü teşvik edeceğiz. Bundan sonra yapılacak binalar, ruhsuz çok katlı binalar olmayacak; yeşil alanı, sosyal mekanları, ibadethanelerinin yer alacağı yatay mimari şeklinde düzenlenecek. Gençlik merkezlerinin sayılarını artıracağız ve bu merkezleri öğrencilere ücretsiz yapacağız. Her türlü spor, kültürel ve sosyal faaliyet burada mevcut olacak. Metrolarda küçük kütüphaneler kuracağız. İstanbul Kart ile kitabı alıp başka bir durakta bırakabileceksiniz. Çöp ayrıştırmalarını daha yaygınlaştıracağız ve buradan elde edilen geri dönüşümü, enerjiyi İstanbul'un elektrik maliyetlerini düşürmek için kullanacağız. Aynı zamanda gençlerin ulaşım giderlerine indirim olarak yansıtacağız. Böylece ciddi bir rahatlama olacak” ifadelerini kullandı.
Binali Yıldırım daha sonra Gaziosmanpaşa Belediyesi İlçe Halk Kütüphanesi’ni ziyaret etti ve öğrencilerin çözemedikleri problemleri çözmelerine yardımcı oldu. Ziyaret sırasında ayrıca, Sanat Akademisinde eğitim gören söylediği şarkılara eşlik etti.
Yıldırım son olarak da Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayımız Hasan Tahsin Usta ile birlikte Cumhur İttifakı’na gönül veren MHP’nin Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Tarih: 28 Mart 2019 Perşembe    Hit: 2659

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol