09 Temmuz 2020 Perşembe   

YENİYOL’A YENİ GÖREV

YENİYOL’A YENİ GÖREV
 

Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’dan boşalan koltuğa Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol atandı.

Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdürdüğü sırada Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Dr. Abdülaziz Yeniyol, cuma günü Yalova’da yeni görevine başlayacak.

Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevde kaldığı 6 yıllık süreçte başarılı işlere imza atan Dr. Abdülaziz Yeniyol, ilçede eğitime kazandırdığı ivmeyle dikkatleri üzerine çekmişti.

Bayrampaşa’da Abdülaziz Yeniyol’dan boşalacak ilçe milli eğitim müdürlüğü görevi için Bayrampaşa İlkokulu Müdürü Suat Mamur ve Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tamer Sevim’in isimleri geçiyor.

DR. ABDÜLAZİZ YENİYOL KİMDİR?
1968 İstanbul doğumlu olan Dr. Abdülaziz Yeniyol, İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Yeniyol, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Felsefe ve Din Bilimleri Yüksek Lisansı yapmış daha sonra ise İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalında Doktorasını tamamlamıştır.

Dr. Abdülaziz Yeniyol, 1994 yılında Antalya / Serik - Gebiz İlköğretim Okulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, 1995-2001 İstanbul / Fatih - Vedide Baha Pars Ortaokulu Müdür Yardımcılığı, 2001-2003 İstanbul / Fatih - Ahmet Rasim Lisesi Müdürlüğü, 2003-2012 İstanbul / Fatih- Pertevniyal Lisesi Müdürlüğü görevlerini yapmıştır.

2012-2014 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirilen Yeniyol, 17.04.2014 tarihinde Bayrampaşa’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanmıştır.

Orta derecede İngilizce ve Arapça bilen Yeniyol, evli ve iki çocuk babasıdır.

Tarih: 24 Haziran 2020 Çarşamba    Hit: 3808

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol