09 Temmuz 2020 Perşembe   

YENİYOL’A VEDA YEMEĞİ

YENİYOL’A VEDA YEMEĞİ
 

Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Dr. Abdülaziz Yeniyol için Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü veda yemeği düzenledi.

Tuna Sosyal Tesisleri’nde Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol’un ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, eski İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey,  Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasip Turan, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tamer Sevim, Bayrampaşa İlçe Nüfus Müdürü Yalçın Aktaş, Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdürü Yusuf Oğuz Canbulat, Bayrampaşa Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatih Sultan Mehmet Alabacak, Bayrampaşa Belediyesi Zabıta Müdürü Dilber Sarıtaş ve Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz Küçük’ün yanı sıra okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

YENİYOL: YENİ GÖREVİMDE ALLAH’TAN GÜÇ VE KUVVET DİLİYORUM
Veda yemeğinin açılış konuşmasını yapan Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Öğretmenlik mesleğine 1994 yılında başladığını belirterek meslekte geçen 26 yıllık süreci özetledi.
Gelişen teknolojiyle birlikte eğitim idareciliğinin kolaylaştığını, bununla birlikte de idarecinin yenilikleri yakalamak zorunda olduğunu vurgulayan Dr. Abdülaziz Yeniyol, eğitim idarecisinin ortaya koyduğu icraatın, derse giren öğretmene ve sınıfta bulunan öğrenciye kadar yansıdığını aktardı.
Yeni görevinde Allah’tan güç ve kuvvet dileyen Yeniyol, “Bu duayı Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, sizlerin de âmin demesini istirham ediyorum.” dedi.
Konuşmasında eski İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey’e de ayrı bir parantez açan Yeniyol, “Meslek hayatımda önemli katkıları bulunan Hocam Ömer Balıbey’e gönülden teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını noktaladı.  

YAZICI: DİREKSİYONDA GÜVENİLİR BİR KAPTAN VAR
Dr. Abdülaziz Yeniyol’un konuşmasının ardından söz alan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, “Bugün çok kıymetli meslektaşımızı il müdürü olarak uğurlamak için bir araya gelmemiz çok güzel bir duygu. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bayrampaşa’ya her zaman güvenle baktık. Çünkü biliyorduk ki direksiyonda gerçekten güvenilir bir kaptan var. İstanbul’da görev yaptığı okul ve kurumlarda yaptığı işler, Yalova’da da çok güzel çalışmalar yapacağının işaretidir. Yalova’daki çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz kendilerine emanet. Ben hakkıyla görevini yapacağından zerre kadar şüphe duymuyorum. Yolu ve kaderi açık olsun. Camiamıza ve ülkemize kurumum adına hayırlı uğurlu olsun diyorum.” ifadelerini kullandı. 

AYDINER: ASLINDA BU BİR VEDA DEĞİL

Yazıcı’nın ardından yemektekilere hitap eden Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise, Dr. Abdülaziz Yeniyol’la birlikte ilçenin eğitim alanında bir ivme yakalandığını belirterek, şu açıklamalarda bulundu:
“Yaklaşık 6 yıl ilçemizde değerli bir eğitimcinin görev yapmış olmasından dolayı çok mutluyuz. Bayrampaşa’daki eksiklikleri beraber tamamladık diyebilirim. Aslında bu bir veda değil. Abdülaziz kardeşimiz Yalova’da ülkemiz için çalışmaya devam edecek. Ben, buraya geldiğimde Bayrampaşa’da İmam Hatip Lisesi yoktu. Allah, bize Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu’nu açmayı nasip etti. Şimdi de Tatbikat Camisi’nin temelini atacağız. Aliya İzzet Begoviç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni açtık. Engelliler için Adapark’ın içerisindeki bir bölümü milli eğitime bağışlayarak orada bir bağışçıya engelliler okulu açtırdık. Hemen yanında engelli bireylerin hizmet verdiği Sevgi Kafe’yi hizmete soktuk. Bunun yanı sıra Şehit Kamil Balkan Caddesi’nde Bayrampaşa Belediyesi’ne ait olan binayı yaptırarak bu binadan belediyeye düşen iki katı da Halile Canayakın Anaokulu için tahsis ettik. Beraber geçirdiğimiz 6 yıla çok projeler sığdırdık. Yalova’da da buradan çok daha fazla başarılı olacağı kanaatindeyim. Kendisine başarılar diliyorum. Allah, yar ve yardımcısı olsun.”

BALIBEY: BÜROKRASİYE EHİL İNSANLARIN GELMESİ GEREKİR
Başkan Aydıner’in ardından Dr. Abdülaziz Yeniyol’la yollarının kesişmesini anlatan eski İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, Yeniyol’a yeni görevinde başarılar dileyerek, gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) birlikte ülkemizde yaşanan pandemi sürecini devletin ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın süreci iyi yönettiğine dair dikkati çeken Ömer Balıbey, uzaktan eğitimin çok isabetli bir karar olduğunu ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Türkiye için büyük bir şans olduğunu belirtti. Balıbey, pandemi sürecinin sürmesi durumunda Milli Eğitim Bakanlığının önümüzdeki eğitim-öğretim yılı için de geliştirdiği projeler olduğu bilgisini paylaştı.

Bürokrasiye ehil insanların gelmesi gerektiğini dile getiren Balıbey, liyakat, mevzuat, adalet ve nezaketin önemine değindi. Balıbey, göreve getirilecek kişilerin bu dört kriteri taşıması gerektiğinin altını çizdi.

ŞENEL: VERİLEN MAKAMLARIN HAKKINI VERMEK LAZIM
Yemeğin son konuşmacısı olarak söz alan Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, “Bugüne kadar görevlerini layıkıyla yapmış İlçe Milli Eğitim Müdürümüz bundan sonra Yalova’nın başarısı için ter dökecek. Devlet kadrolarında böyle rotasyonlar oluyor. Abdülaziz Bey’in yerine gelecek arkadaşımız da belki Abdülaziz Bey’in yapamadığı, yetiştiremediği işleri yapacak. Bu iş böyle… Verilen görevlerin, verilen makamların hakkını vermek lazım. Benim kanaatim bu şekilde. Abdülaziz Yeniyol’un yeni görevinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından yemeğe katılanlar Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Dr. Abdülaziz Yeniyol’a çeşitli hediyeler takdim etti.

Yemek, birlikte çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

Tarih: 26 Haziran 2020 Cuma    Hit: 3591

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol