14 Nisan 2021 Çarşamba   

YAYA GEÇİTLERİNE KIRMIZI ÇİZGİ!

YAYA GEÇİTLERİNE KIRMIZI ÇİZGİ!
 

İçişleri Bakanlığı'nın trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik 'Yayalar Kırmızı Çizgimiz' uygulaması Bayrampaşa’da da hayata geçirildi.
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, ‘Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir’ uygulamasına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla ilçedeki yaya geçitlerini çocuklarla birlikte kırmızıya boyadı. Her sürücünün yollarda yayalara yol vermesi gerektiğini hatırlatan Başkan Aydıner, “Sevgili çocuklarımız ile yaya geçitlerini kırmızıya boyadık. Bu vesileyle yaya önceliği konusunda hem çocuklarımızı bilinçlendirdik hem de sürücülere önemli bir mesaj verdik. Unutmayalım, bugün sürücüysek yarın yayayız” dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sosyal medya hesabından yaptığı “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” paylaşımının ardından, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ile Atatürk İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ilçedeki beyaz olan yaya geçitlerini kırmızıya boyadı. Oldukça renkli görüntülere sahne olan etkinliğe bazı sürücülerin de destek vermesi dikkat çekti.

AYDINER: UNUTMAYALIM, HEM SÜRÜCÜYÜZ HEM YAYAYIZ
Her sürücünün yollarda yayalara yol vermesinin insani bir sorumluluk olduğunu belirten Başkan Aydıner, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun yaya önceliğine dikkat çekmek adına yaptığı paylaşımın ardından sevgili çocuklarımız ile bir araya geldik ve yaya geçitlerini kırmızıya boyadık. Bu vesileyle yaya önceliği konusunda hem çocuklarımızı bilinçlendirdik hem de sürücülere önemli bir mesaj verdik. Unutmayalım, bugün sürücüysek yarın yayayız. O nedenle lütfen yollarda yayalara yol vermeyi ihmal etmeyelim” şeklinde konuştu.

Tarih: 30 Mart 2021 Salı    Hit: 3117

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol