14 Haziran 2024 Cuma   

Ercan GÜL / Eski futbolcu / Sportmence

UYUŞTURUCUYA DEĞİL SPORA BAĞLAN

 

Türkiye Bosna Sancak Derneği’nin öncülüğünde Bayrampaşa Belediyesi işbirliğiyle Türkiye Basketbol Federasyonu, Bezmialem Üniversitesi ve Bayrampaşa Yeşilay’ın katkılarıyla ‘Uyuşturucuya değil, Spora Bağlan’ sloganıyla düzenlenen 3x3 Basketbol Turnuvası ve bu yıl 6. kez düzenlenecek.
Farklı yaş gruplarından oluşan takımların maçları yine çok büyük ilgi çekecek. Heyecan dolu maçlardan ve çocukların ilgisi ayrıca onlara eşlik eden anne, babaları ve basketbol severlerin katkılarıyla hafta sonu Cumartesi ve Pazar çok neşeli ve keyifli maçlar sonunda sporcu kardeşlerimiz gönüllerince eğlenecek.
Organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyorum.
Özellikle Recep Türkoğlu hocamız, başta Yıldırım Mahallesi’nden, sonra Bayrampaşa ve daha sonra da tüm Türkiye’mize başarılı basketbolcular yetiştirmiş ve camiamıza büyük basketbolcular kazandırmıştır. Bunlardan Hidayet Türkoğlu tüm dünyanın tanıdığı ve şuan Türkiye Basketbol Federasyonu başkanıdır. Ayrıca Mirsad Türkcan, Semih Erden, Hakan Köseoğlu, Orhan Güler, Basketbol Birinci ve İkinci Lig’de oynayan ve ismini şuan sayamadığımız yüzlerce genç Yıldırım Mahallesi gençlerini spora teşvik ederek onların sağlıklı ve yaşamları boyunca başarılı birer birey olarak hayatlarını sürdürmelerine vesile olmuştur. Kendisine çok teşekkürler ediyoruz.
Çocuklarımızı İlkokul 1. Sınıftan itibaren spora tanıştırıp, alkol ve sigara bağımlılığından ve uyuşturucudan uzak tutarak tüm ailelerin teşekkürlerini hak etmiş değerli bir insan Recep Hoca adının Bayrampaşa’daki spor kompleksine verilmesinin de büyük onur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Spor, bağımlılıkla mücadele eden çocuklar ve gençlerin kendilerini ifade etme ve yeteneklerini sunmaları yanında sağlıklı kişilik geliştirmelerine de katkı sağlıyor. Kişiliklerini geliştirmelerinde ve sosyalleşmelerinde ciddi anlamda etkileri bulunuyor.
Boş zamanlarını spor gibi faaliyetlerle geçiren birey, doğal olarak bağımlılık yapıcı madde ve davranışlara yönelmeye ihtiyaç duymayacaktır. Çocuklar ve gençleri bu tür etkinliklere ne kadar erken yaşta başlatabilir, onları yetenekleri doğrultusunda ne kadar erken spora yöneltebilirsek geleceğe daha umutla bakan bir neslin oluşumuna katkı vermiş oluruz.
Bağımlılık süreci öncesinde gerek bireysel gerek toplumsal boyutta üzerimize düşen birçok sorumluluk var. Bağımlılığı erken tanımlama konusundaki algı ve bilgilerimizi sürekli uyanık tutmalıyız. Gözden kaçırdığımız bir çocuk ya da genç, gelecekte hem kendisine hem de topluma büyük zararlar verebilir. Hayatı bir örümcek ağı gibi kademe kademe bilinçli bir şekilde dokumaya başladığımızda, gençlerin hayatını spor ile doldurduğumuzda ve yeteneklerini harekete geçirdiğimizde geleceğe daha umutla bakan bir gençlik yetiştirmiş oluruz. Çünkü spor; bilinç, dikkat, başarı ve başarısızlık duyguları, denge, birlikte hareket etme, sosyalleşme, arkadaşlarını destekleme sonuçta olumlu bir benliğin gelişmesine katkıda bulunan önemli bileşen. Ayrıca unutmamamız gereken; çocuk ve gençlerin bazen manevi boşluk içinde olduğudur. Çocuklarımızın zihinlerini iyilik, yardımlaşma, paylaşma, dayanışma, hoşgörü ve kardeşlik kaplasın.
Herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Tarih: 20 Mayıs 2024 Pazartesi    Hit: 1042
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol