08 Ağustos 2020 Cumartesi   

TÜRKİYE BOSNA SANCAK DERNEĞİ, ANITKABİR’DE

TÜRKİYE BOSNA SANCAK DERNEĞİ, ANITKABİR’DE
 

27 Ekim 2019 tarihinde İçişleri Bakanlığı kararıyla adının önüne Türkiye önekini almaya hak kazanan Türkiye Bosna Sancak Derneği, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir'i ziyaret etti.
Türkiye Bosna Sancak Derneği olarak Anıtkabir'de düzenlenen resmi törene başkan Muhammed Sancaktar, genel sekreter Sebahattin Demir, başkan yardımcıları Sabiha Tüzünoğlu, Davut Erdem, Zülfü Koç, Hüseyin Ağaoğlu, Yasin Güler, Özgür Balkan, yönetim kurulu
 üyeleri Ahmet Özbayrak, Rahim Karabulut, Refik Demirok, Münir Gül, Mesut Bilir, Muammer Bayraktar, Rıfat Atasever, gençlik kolu başkanı Merve Büyükbayrak ve idari işler sorumlusu Sibel Deniz katıldı.
Anıtkabir avlusunda başlayıp, tören kıtası eşliğinde mozoleye kadar süren yürüyüşten sonra başkan Muhammed Sancaktar ve askerler mozoleye üzerinde derneğimizin adının yazılı olduğu çelengi bıraktı. Saygı duruşunun ardından tören heyeti misak-ı milli kulesine geçti. Başkan Muhammed Sancaktar burada Anıtkabir özel defterine şunları yazdı;
"Türkiye Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi huzurunda bulunmaktan ötürü büyük bir gurur yaşıyoruz. Bu topraklarda yaşayan ve sayıları milyonları bulan Boşnak kökenli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması adına üzerlerine düşen vazifeyi yerine getirmek için mücadele etmiş ve etmeye devam etmektedir. Ülkemizin birlik ve bekası için canla başla mücadele ettiğimiz gibi, bundan sonra da değerlerimizi canımız pahasına savunacağımızı huzurunuzda deklare etmek istiyorum.
Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun..."
Anıtkabir Komutanlığı tarafından ağırlanan Türkiye Bosna Sancak Derneği heyeti, rehberler eşliğinde Anıtkabir müzesini, Atamıza ait özel eşyaların sergilendiği bölümleri gezdi.

 

Tarih: 07 Şubat 2020 Cuma    Hit: 2156

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol