19 Haziran 2019 Çarşamba   

SOYLU VE KURUM'DAN USTA'YA DESTEK

SOYLU VE KURUM'DAN USTA'YA DESTEK
 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşalılarla buluştu. Karlıtepe Mahallesi'nde coşkulu kalabalığa hitap eden Bakan Soylu ve Bakan Kurum, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adına AK Parti Belediye Başkan Adayı Hasan Tahsin Usta'ya desteklerini belirtti, Gaziosmanpaşalılara kentsel dönüşüm konusunda müjdeler verdi.

KURUM: KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ SİZLERİN RIZASI İLE HIZLI VE KARARLI BİR ŞEKİLDE YAPMAK İSTİYORUZ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı konuşmasında, “50'den fazla şehre gittik ve tüm şehirleri ilgilendiren şehircilik sorunlarını gittik ve yerinde gördük. Bu noktada kentsel dönüşümde, önümüzdeki 5 yılda, her yıl 300 bin konut yapmak suretiyle acil öncelikli 1 buçuk milyon konutun dönüşümünü gerçekleştireceğiz. Bu dönüşümü de sizlerin rızası ile hızlı ve kararlı bir şekilde yapmak istiyoruz" dedi.
Kentsel dönüşümün başlangıcının 2013'te Gaziosmanpaşa'da verildiğini anımsatan Kurum, "O günden beri hızlı bir şekilde kentsel dönüşüm çalışması yürütülüyor. Bundan yaklaşık 1 ay önce Gaziosmanpaşa'da sorunlu gördüğümüz kentsel dönüşüm projelerinde 4 farklı bölgede TOKİ eliyle 4 bin 400 konut kentsel dönüşüm sürecine girdi. Vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek şekilde, el birliği içerisinde ve en kısa zamanda sağlam, güvenilir yapıları teslim etmek suretiyle kentsel dönüşüm projesini başlattık. Gaziosmanpaşa'da tüm mahallelerde vatandaşımızın ihtiyacı olan TOKİ Başkanlığımız eliyle, İller Bankası Genel Müdürlüğümüz de yüzde 50'ye kadar faiz desteği vermek suretiyle dönüşümü yapmak istiyoruz. Bu dönüşümü de sizlerin rızası ile hızlı ve kararlı bir şekilde yapmak istiyoruz" dedi. Kurum, az katlı, mahalle kültürünü yansıtacakları kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştireceklerini ifade etti.

GAZİOSMANPAŞA GEREKEN CEVABI SANDIKTA VERECEKTİR
Bakan Kurum şunları kaydetti: "Bakanlığımızca 580 bin konutun dönüşümünü gerçekleştirdik. Kentsel dönüşüm projelerinde vatandaşımıza 10,5 milyar lira kira desteği verdik, vermeye devam ediyoruz. Biz bunları yaptık, biz boş, kuru laflar etmiyoruz, icraat yapıyoruz. Çünkü biz size sevdalıyız. Size hizmet için yorulmadan gecemizi, gündüzümüze katarak çalışacağız. Siz her zaman Cumhurbaşkanımızın, bizlerin arkasında durdurdunuz. Biz de inşallah size hizmet etme aşkıyla çalışacağız."
Kurum, 31 Mart yerel seçimlerinin yaklaştığını hatırlatarak, “CHP diyor ki, Mart'ın sonunda bahar gelecekmiş. Ben de buradan soruyorum. CHP döneminde Gaziosmanpaşa ve İstanbul ne zaman baharı gördü ki, şimdi baharı görsün. Onların belediyecilik kariyeri de karneleri sıfırdır. Onların dönemi çöp, çamur dönemi olarak milletin hafızasına kazınmıştır. O dönemi bitiren de AK Parti olmuştur. O çöp, çamuru, çukuru bitiren AK Parti olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. İnşallah 31 Mart'ta da bu zillet ve illet ittifakına Gaziosmanpaşa gereken cevabı sandıkta verecektir" şeklinde konuştu.

SOYLU: GAZİOSMANPAŞA'NIN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ ÇOK GÜZEL OLACAK
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise konuşmasında, "Buraya bilerek Çevre ve Şehircilik Bakanı ile birlikte geldim. Murat bey, işinin ehli biri. Bakan olduğu günden beri, kentsel dönüşüm ve belediyecilik meselesinin nasıl yapılacağını göreve geldiği günden beri gösterdi. Buraya gelmemin asıl nedeni, Gaziosmanpaşa'nın birçok mahallesinde kentsel dönüşüm meselesi var. Bu mesele sürecince sabrınızdan dolayı teşekkür ediyorum. İşi belediye ile çözecek olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız. Şimdi bakanımız bilgisi ve bu işler konusunda ortaya koyduğu iradesiyle birlikte çok yakın zamanda Gaziosmanpaşa'nın kentsel dönüşümü çok güzel olacak" dedi.
Terörle mücadele konusunda konuşan Soylu, İnsansız Hava Araçları'na (İHA) yönelik bir yazılım yapıldığını ve Mayıs ayında İHA'ların altına bir aparat takacaklarını ifade etti. Soylu, “Ben Savunma Sanayi'nin İcra Kurulu Üyesiyim. Başkan da Cumhurbaşkanımız. Birçoğunu söyleyemiyoruz. Ama öyle şeyler yapıyoruz ki, birazını sizle paylaşsak gece sabaha kadar sevinçten uyuyamazsınız" dedi.

HASAN TAHSİN BEY İLE BİNALİ BEY, GAZİOSMANPAŞA'DA VE İSTANBUL'DA DESTANSI BİR 5 YILA İMZA ATACAKLAR
31 Mart seçimlerinin tarihi bir seçim olduğunun altını çizen Soylu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hasan Tahsin Usta'ya verdiği desteği belirtti. Bakan Soylu, "Hasan Tahsin Bey tecrübesiyle, bilgisiyle, bizim buranın evladı olmasıyla hamuru Gaziosmanpaşa'yla yoğrulmuş biri. Binali Bey de Cumhuriyet tarihinin yetiştirdiği en kıymetli adamlardandır. Eserlerin adamıdır. Hasan Tahsin Bey ile Binali Bey İstanbul'da ve Gaziosmanpaşa'da destansı bir 5 yıla imza atacaklar" diye konuştu.
Bu arada Bakanlar Soylu ve Kurum ile Başkan Usta, Gaziosmanpaşa Karlıtepe Mahallesi'nde Mehteroğlu Ailesi'ne misafir oldu. İki Bakan aile ile bir süre sohbet etti.

Tarih: 28 Mart 2019 Perşembe    Hit: 1934

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol