15 Eylül 2019 Pazar   

SAHUR CÜMBÜŞÜ VE YÜRÜYÜŞÜ

SAHUR CÜMBÜŞÜ VE YÜRÜYÜŞÜ
 

Bayrampaşa’da düzenlenen Sahur-i Cümbüş etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Bayrampaşa Balkan Halk Dansları, Rumeli ve Folklor Derneği’nin bu yıl 7.’sini düzenlediği Sahur-i Cümbüş etkinliği İsmetpaşa Parkı’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe Bayrampaşa Belediyesi Meclis Üyeleri Tolga Güneş ve Kenan Bıçak'ın yanı sıra çok sayıda davetli ve Bayrampaşalılar katıldı.

Ey-Men Giyim sponsorluğunda İsmetpaşa Parkı’nda başlayan Sahur-i Cümbüş etkinliği gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

Sunuculuğunu Balkanların sevilen siması Yusuf Emin’in yaptığı Sahur-i Cümbüş programında, Big Mama, Rumelili Yakup, Rumelili Doğan, Furkan Albayrak, Grup Albana, Grup Balkan, Halil Eser ve Ertan Dörtkardeşler sahne aldı.
Gecenin sonunda ise organizasyona katkıda bulunanlara plaket takdim edildi.

Sahur-i Cümbüş etkinliğine ilişkin açıklamalarda bulunan Bayrampaşa Balkan Halk Dansları, Rumeli ve Folklor Derneği Başkanı Adem Gürel, “Biz Sahur-i Cümbüş etkinliğini komşuluk ilişkileri tekrardan canlansın diye düzenliyoruz.  Komşular birbirlerini unutmasın tekrar kaynaşsınlar diye her Ramazan böyle bir sahur etkinliği yapıyoruz. Bizim zamanımızda çocukluğumuzda komşularımızda kalıp onlarda yemek yerdik. Şimdilerde böyle bir şey yok. Bu yıl 7.’sini düzenlediğimiz Sahur-i Cümbüş etkinliği her sene üstüne katarak ilerliyor. Etkinliğimizin düzenlenmesinde bize sponsor olan Ey-Men Giyim’in sahibi Ediz Muratoğlu’na derneğimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu. 

GRUP SVADBA’DAN SAHUR YÜRÜYÜŞÜ

Grup Svadba da Sahur-i Cümbüş ile eş zamanlı olarak Sahur Yürüyüşü düzenleyerek Bayrampaşa’daki Ramazan coşkusunu sokaklara taşıdı.

Grup Svadba’nın müzisyenleri Yahya Kemal Parkı önünde toplanan ve sahur korteji oluşturan vatandaşlarla birlikte Altıntepsi ve Terazidere sokaklarını tek tek gezerek evlerinde oturan vatandaşları eğlenceli bir şekilde sahura kaldırdılar. Yürüyüşe katılamayan bazı vatandaşlar evlerinin penceresinden dışarıdaki coşkulu kalabalığa eşlik ederek renkli görüntüler oluşturdular.


Tarih: 29 Mayıs 2019 Çarşamba    Hit: 1718

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol