22 Eylül 2020 Salı   

SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN DENETİMİ

SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN DENETİMİ
 

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinin ardından, tüm Türkiye’de olduğu gibi Bayrampaşa’da da “Sağlık için, hepimiz için” sloganı ile koronavirüs denetimi yapıldı. Bayrampaşa Kaymakamı ve belediye başkan yardımcılarının da katıldığı denetimlerde kurallara uymayanlar uyarıldı.
İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği konoravirüs salgınıyla mücadelede uygulanacak yeni önlemleri içeren “Koronavirüs Denetimleri” konulu genelge kapsamında yurdun dört bir yanında “Sağlık için, hepimiz için” sloganıyla denetim yapıldı. Bayrampaşa’da da polis ve zabıtadan oluşan ekipler, pazar yerlerinden işyerlerine, cadde ve sokaklardan parklara kadar hemen her yerde, sosyal mesafe, maske ve hijyen denetimi yaptı. Denetimlere Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ile Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi de katıldı. Şenel ve Tüfekçi, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek, kontrollü sosyal hayat döneminde Bilim Kurulu tarafından belirlenen kurallara uyulması gerektiğini vurguladı. Koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için tedbirlere riayet edilmesinin önemli olduğunu belirten Kaymakam Şenel, hastalık hakkında bilgiler vererek maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulması yönünde uyarılarda bulundu.

ŞENEL: MASKE, MESAFE VE HİJYENE DİKKAT EDELİM
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel yaptığı açıklamada, “Tüm vatandaşlarımızı koronavirüs salgınını hep birlikte maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları çağrısında bulunuyoruz. Kurallara uyarsak bu salgını hep birlikte yenebiliriz. İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz etmektedir. Bu süreçte denetim faaliyetlerimiz gelecek günlerde de aksatılmadan sürdürülecektir” ifadelerini kullandı. 

TÜFEKÇİ: TEDBİRLERİMİZİ ALALIM KURALLARA UYALIM
Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi de yaptığı açıklamada, “Koronavirüs salgınına karşı ‘Sağlık için hepimiz için’ sloganıyla düzenlediğimiz denetimlerde; pazar, AVM, işyeri, otogar, kafe, restoran ve tüm yaşam alanlarında maske, mesafe ve hijyen kuralları uyulup uyulmadığı konusunda vatandaşlarımız ve esnaflarımızla bir araya geldik. Vatandaşlarımıza maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulduğu takdirde bu salgının etkisinin aza indirileceği konusunda uyarılarda bulunduk. Tedbirleri uyar, uyarı dikkate alırsa bu salgını hep birlikte yenebiliriz” şeklinde konuştu.  

MÜFTÜ KÜÇÜK CAMİLERİ DENETLEDİ
Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz Küçük de ilçede bulunan camileri ziyaret ederek alınan tedbirler hakkında bilgiler aldı ve kurallara kesinlikle uyulması konusunda uyarılarda bulundu. Müftü Yılmaz Küçük yaptığı açıklamada, “Covit 19 salgını nedeniyle cami denetimlerimiz üç ekiple devam ediyor. Allah milletimizi muhafaza eylesin” ifadelerini kullandı.

Tarih: 07 Ağustos 2020 Cuma    Hit: 3734

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol