23 Ağustos 2019 Cuma   

PAŞA’NIN PERİLERİ TÜRKİYE İKİNCİSİ

PAŞA’NIN PERİLERİ TÜRKİYE İKİNCİSİ
 

2018-2019 öğretim yılında İstanbul ili okul sporları kapsamında yapılan yıldız kız basketbol müsabakalarında İstanbul şampiyonu olarak ilimizi temsil etmeye hak kazanan Bayrampaşa Mehmet Akif İnan Orta Okulu, Karabük’te yapılan Türkiye Şampiyonası’nda ikinci olarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.
İstanbul şampiyonu olarak Düzce’de katıldığı yarı finallerde grubundan birinci çıkan Bayrampaşa Mehmet Akif İnan Orta Okulu, 1-5 Mayıs tarihleri arasında Karabük’te yapılan Türkiye finallerinden ikinci oldu. Son 4 yıldan beri üst üste Türkiye finallerinde kürsüde yer alan kırmızı-siyahlı ekibin basketbolcuları şampiyonluğu az fakla kaybettikleri için buruk bir sevinç yaşadı. Aynı kategoride daha önce 2 Türkiye ikinciliği ve bir Türkiye üçüncülüğü olan Bayrampaşa Mehmet Akif İnan Orta Okulun, başarılı çizgisini devam ettirdi.
Grupta Hatay Beyhan Gençay Ortaokulu’nu 71-41, Ankara TED Koleji Ortaokulu’nu 78-55 yenen Mehmet Akif İnan Ortaokulu üçüncü maçında ise Ankara Arı Koleji Ortaokulu’na 77-60 mağlup oldu.
Grupta ikinci olarak yarı finale çıkan Bayrampaşa ekibi diğer grubun birincisi Ankara Bilişim Koleji Ortaokulu’nu 57-39 yenerek finale çıktı. Finalde ise rakip yine Ankara Arı Koleji Ortaokulu olurken, maçta baştan sonra üstün oynayan Mehmet Akif İnan Ortaokulu bir ara 11 sayı öne geçse hatta son 3 saniyede öne geçme şansı bulsa da maçtan 79-78 mağlup ayrılarak Türkiye ikincisi oldu.

Şengüler: Gönüllerin şampiyonu oldular
Mehmet Akif İnan Ortaokulu Müdiresi Güner Şengüler yaptığı açıklamada Türkiye Şampiyonluğunu finalde kaçırdıkları için üzgün olduklarını ancak öğrencilerin başarılarıyla gurur duyduklarını belirterek, “Büyük bir başarı gösteren öğrencilerimizi ve teknik heyetimizi bizleri bu mutluluğu yaşattıkları için tek tek kutluyorum. Başarımızı şampiyonlukla taçlandırmak isterdik ama olmadı. Rakibimiz güçlü ve köklü bir okuldu. Bir devlet oklulu olarak son 4 yılda özel okullar arasından sıyrılarak kürsüde yer almak büyük bir başarıdır. Sporcularımız bizim gönüllerimizin şampiyonu olmuştur. Gelecek yıl şampiyonluk ipini bu kez bizim göğüslememiz için elimizden geleni yapacağız ve çalışmalarımıza şimdiden başlayacağız. Bizlere bugüne kadar desteğini esirgemeyen Bayrampaşa Belediye Başkanımız Atila Aydıner’e, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdulaziz Yeniyol’a, sponsorlarımıza ve velilerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Güneş: Gelecek yıl şampiyonluk tacını takmak istiyoruz
Mehmet Akif İnan Ortaokulu Antrenörü Yasemin Güneş ise, sporcularıyla gurur duyduğunu belirterek, “Finalde az hata yapan şampiyon olacaktı. Gönül isterdi ki Karabük’ten Bayrampaşa’ya şampiyon olarak dönelim. Ancak Türkiye ikinciliği de çok önemli bir derece. Bir devlet okulu olmamıza rağmen bizden çok daha iyi imkan ve şartlarda bulunan bir çok özel okulu geride bırakarak Türkiye ikincisi olmamız da büyük bir başarıdır. Son 4 yılda 3Türkiye ikinciliğimiz, 1 Türkiye üçüncülüğümüz var. Gelecek sene inşallah Türkiye şampiyonu olarak bu sürekli başarılarımızı taçlandırırız. Bu başarıda emeği geçen sporcularımızı, velilerimizi, bizlere desteğini esirgemeye okul yönetimi ve diğer yetkililere teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Tarih: 11 Mayıs 2019 Cumartesi    Hit: 10133

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol