21 Mayıs 2024 Salı   

ÖMER ARMAN HAİR STUDİO

ÖMER ARMAN HAİR STUDİO
 

Bayrampaşa’nın tanınmış kuaförü, Akvaryum Mobilyacılar Çarşısı içerisinde Ömer Arman Hair Studio’yu hizmete açtı. Kaliteli hizmet anlayışı ve yenilikleriyle dikkat çeken Ömer Arman Hair Studio’ya gelenler kendini ayrıcalıklı hissediyor ve işletmeden mutlu ayrılıyor.


RÖPORTAJ: CEMİL SAĞLAM

• İnsanlar değişikliği sever. Bunun için çoğu insan kuaföre gittikten sonra daha çok mutlu olurlar. Son trendlere göre saçları müşterinin zevki ve yaşam tarzına göre biçimlendiren, boyayan, kesimini ve bakımını yapan kuaförler, becerikli elleri ile insanların mutlu olmasına çok önemli katkı sağlıyor.
Bir dönem Titanic Otel ve Golden Tulip Otel’de müşterine hizmet veren Ömer Arman, pandemi döneminde bir süre mesleği üzerine yurtdışında çalımalar yaptıktan sonra geçtiğimiz aylarda Akvaryum Mobilyacılar Çarşısı içerisinde hizmete açtığı yeni yerinde müşterilerini ağırlamaya başladı.
1983 yılında Fatih’te doğan Ömer Arman, 1996 yılında Etiler Akmerkez’de bulunan ünlü MOS Kuaför’de çıraklık yaparak mesleğe başladı. 2000 ile 2008 yılları arasında Çırağan Otel, 2009’da Forum İstanbul AVM, 2012’den itibaren Titanic Otel ve 2020 yılına kadar da Golden Tulip Otel’de müşterilerine hizmet veren Ömer Arman, pandemi döneminde bir süre yurtdışında mesleği üzerine çalışmalarını sürdürdükten sonra yeninden Bayrampaşa’da müşterilerine hizmet vermeye başladı.

KALİTELİ HİZMET VE YENİLİKLER
Akvaryum Mobiyacılar Çarşısı içinde daha önceden hizmet veren kuaförü devraldığını belirten Ömer Arman, “Yaklaşık 2 aydır Ömer Arman Hair Studio olarak Bayrampaşa’daki müşterilerimize yeniden hizmet vermeye başladık. Mesleğimizin ne kadar değerli olduğunu pandemi sürecinde halkımızın daha iyi anladığını düşünüyorum. Pandemi döneminde 2-3 ayı bulan kapanmalar olunca İtalya başta olmak üzere yurtdışında birçok ülkeye gittim. Sektörümüzle ilgili Avrupa’daki gelişmeleri takip ediyordum bu dönemde yakından izleme şansım oldu. Son gelişmeleri yerinde takip ettim. Bazı markalarla görüşmelerim oldum. Saç bakım ürünleri konusunda bir firma ile anlaşma yaparak bayilik de aldım. Kaliteli hizmetimiz ve yeniliklerimizle müşterilerimize sıcak bir ortam oluşturduk” diye konuştu.

MESLEĞİMİ SEVEREK YAPIYORUM
Meslekte 27 yıllık deneyime sahip olan Ömer Arman, “Gerçekten bir şeyleri başarmak için çok çalışmak gerekiyor. Sektörde saygı ve mütevazilik çok önemli. Her zaman mesleğime, meslektaşlarıma ve kendime saygı duydum. Bu mesleği severek yapıyorum ve misafirlerimizin işletmemizden memnun bir şekilde ayrılması en büyük amacım. Bayrampaşa’da insanların tercih ettiği ve kaliteli hizmet aldığı sonuç odaklı çalışan bir işletme olduğumuzu düşünüyoruz. Doğruluk ilkesini elden bırakmayarak, misafirlerimize en doğru sonucu karşılıklı uzlaşarak işlemler yapıyoruz. Periyodik olarak ayda bir hem kadınlar hem de erkekler gerek cilt bakımları gerekse saç bakımlarını yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.  İstanbul’un birçok yerinden müşterilerimiz bulunuyor” dedi.

RANDEVULU SİSTEMLE HAFTANIN 7 GÜNÜ ÇALIŞIYORUZ
Ömer Arman Hair Stdudio’da verdikleri hizmetlerden de bahseden tecrübeli kuaför, “Bay ve bayan müşterilerimize hizmet veriyoruz. Saç-sakal kesimi, manikür-pedikür, genel saç bakımı, kaş dizaynı, saç boyama hizmetleri veriyoruz. VIP bölümümüz de bulunuyor. Müşterilerimizin rahat bir ortamda olmalarını istiyoruz. Randevulu olarak çalışıyoruz. Sadece bizim için değil müşterilerimizin de vakitlerini almadan, bekletmeden ve sadece o kişiye odaklanarak daha hızlı hizmet sunuyoruz. Sabah 10.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında 7 gün boyunca hizmet veriyoruz. Otopark sıkıntısı yok. Kadınlar gibi erkekler de bakımlı olmak istiyor. Bayrampaşa’da erkeklere yönelik manikür-pedikür eksikliğini giderdiğimizi düşünüyoruz. Başta eski müşterilerimiz olmak üzere iş insanları, sporcular, sanatçılar ve yöneticilere hizmet veriyoruz. Eşim Pelin Arman da benim gibi birçok eğitime katılmış sertifika sahibi ve deneyimli biridir. Mavala Manikürü eğitimi aldı. Hijyene büyük önem verdiğimiz için işlem yaptığımız tüm ürünler tek kullanımlık. Buraya gelenler kendini ayrıcalıklı hissediyor. Müşterilerimize düğün, nişan gibi özel günlerde de hizmet veriyoruz” ifadelerini kullandı.

BİZİM İÇİN TÜM MÜŞTERİLERİMİZ ÖZEL
Saç tasarımının seçiminde vücut tipinin de etkisi olduğunu belirten Ömer Arman, “Ünlü kişiler sürekli göz önünde olduklarından günlük hayatlarında da saç ve ciltlerine büyük özen gösteriyorlar. Haftada en az bir gün kuaförlere gidiyorlar. Bu yüzden diğer insanlar da onlar gibi bakımlı ve güzel saçlara sahip olmak istiyor. Bizler de onlara yakışacak en iyi modelleri birlikte konuşarak karar veriyoruz. Bizim için tüm konuklar özel, herkese ünlü gibi davranıyoruz” dedi. Vücudumuzun sağlığı kadar saçlarımızın sağlığının da beslenme biçimimizden etkilendiğini belirten Arman, “Sağlıklı saçlar için bol su içmek saçlardaki nem oranını artırmak açısından yararlı. Özellikle saçlarına sık sık işlem yaptıranlara su tüketimlerini artırmalarını öneriyorum. Saçı yıpratacak dış etkilerden korunmak gerekir, ek olarak profesyonel bakım ürünleri kullanılmasını öneririm. Saçınızın ihtiyacı olan A, C ve D gibi vitaminleri de günlük beslenme programınıza ekleyerek saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. Saç dökülmesinin birçok farklı nedeni olabilir. Yurtdışından bayiliğini aldığımız saç bakım ürünleriyle de saç dökülmesine karşı müşterilerimize çözüm üretmeye de çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

DEĞİŞİKLİĞİN FARKINI HİSSETMEK İSTEYENLERİ BEKLİYORUZ
İşinde önceliğinin temizlik ve titizlik olduğunu belirten Ömer Arman sözlerini şöyle tamamladı, “Haliyle müşterilerimizde bu hassasiyetimizi görerek ve daha refah bir ortamı tercih ediyor. Daha sonraki prensibim ise müşterilerimin kendilerinde yaptığım değişiklikler veya ufak dokunuşlarla yüzlerindeki memnuniyet ile salonumdan ayrılmasıdır. Kendini değiştirmek, stilini yeniden oluşturmak veya ufak dokunuşlarla göze hitap eden yeni imaj hizmetimizden yararlanmak isteyen herkesi Ömer Arman Hair Studio’ya davet ediyoruz.”

Tarih: 17 Mayıs 2023 Çarşamba    Hit: 2183

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol