19 Haziran 2019 Çarşamba   

OLGUNYAŞ HİZMETE AÇILDI

OLGUNYAŞ HİZMETE AÇILDI
 

Mutlu bir yaşamın vazgeçilmez temel koşulu; sağlıklı olmak ve bunu devam ettirmektir. Olgunyaş Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi, sevgi ve ilgiye en fazla ihtiyacı olan bedensel engelli ve yaşlı hastalarının bakım ve tedavilerinin yürütülmesi amacıyla Bayrampaşalı iki işadamı tarafından Avcılar’da kuruldu.
Baypark Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç Dr. Zeynel Öztürk ve Bayrampaşalı İşadamı Zülfü Koç ortaklığında Avcılar’da kurulan Olgunyaş Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi düzenlenen görkemli bir törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, Baypark Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Zeynel Öztürk, Bayrampaşalı işadamları Zülfü Koç ve Ercan Ünal ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.
Yapılan konuşmaların ardından Olgunyaş Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nin açılış kurdelesi kesildi ve hastane resmen hizmet vermeye başladı.
Avcılar Semt Pazarı yanında kurulan ve Bedensel Engelli Bakım Hizmetleri, Yaşlı Bakım Hizmetleri ile Huzurevi bölümlerinden oluşan Olgunyaş Huzurevi ve Bakım Merkezi, çağdaş ve modern mimari projeyle yapılırken, geniş yeşil alanı, deniz manzarasıyla yaşlılara konforlu bir yaşam alanı oluşturmasıyla dikkat çekiyor.
Olgunyaş Huzurevi ve Bakım Merkezi’nde tek kişilik, iki kişilik ve üç kişilik odalar bulunurken, tüm odalarda buzdolabı,  mutfak, televizyon, tuvalet ve banyo yer alıyor. 
Olgunyaş Huzurevi ve Bakım Merkezi’nde 150 kişilik sinema ve konferans salonu, hobi bahçesi, rehabilitasyon merkezi, kat sohbet ve dinlenme alanları ve aileleriyle zaman geçirecekleri kafeterya da bulunuyor.
Hijyenik, ferah, deniz manzaralı mutfağı bulunan Olgunyaş Huzurevi ve Bakım Merkezi’nde 3 öğün yemek ve 2 öğün çay saati hizmeti veriliyor.
Merkezde sürekli hekimlik ve hemşirelik hizmeti de veriliyor. Ayrıca grup bünyesinde bulunan Baypark Hospital’de tüm branşlarda her türlü sağlık hizmeti veriliyor.

MERKEZİN VİZYON VE MİSYONU
Yaşlıların, bedensel engellilerin ve ailelerinin memnuniyetini ön planda tutarak, profesyonel ekibiyle yaşlıların ve bedensel engellilerin yaşam kalitesini artırmak ve öncü olduğu bu yolda başarılarına sürekli olarak yenilerini eklemek vizyonunu üstlenen Olgunyaş Huzurevi ve Bakım Merkezi, profesyonel yaşlı ve bedensel engelli bakımı sektöründe etik ilkelerden ödün vermeden ve yasal kurallar çerçevesinde, onların haklarına sonsuz saygı duyarak, tüm modern ve teknolojik imkânları kullanarak, kaliteli hizmeti ile öncü bakım merkezi olarak Türkiye’ye ve dünyaya örnek olma misyonunu üstleniyor.

BEDENSEL ENGELLİ BAKIM HİZMETİ BÖLÜMÜ
Hayatını destekli bir biçimde sürdürmekte olan bireylere uzun süreli ya da dönemsel bakım hizmetleri sunulan bölümde; beyin damar hastalıkları, kalp yetmezliği gibi yaşlılıkta görülen kronik hastalıklar ve fiziksel yetersizlikler nedeniyle günlük yaşam etkinliklerinde başkalarına bağımlı hale gelen yaşlılara bakım hizmeti veriliyor.
Uzun süreli, dönemsel bakım ve sağlık hizmetleri verilen bölümde, uzman doktor, hemşire, yaşlı bakım teknikeri ve yaşlı bakım elemanı takibi yapılıyor. 3 ayda bir rutin nöroloji, dahiliye, kulak burun boğaz, fizik tedavi doktor kontrolü de yapılırken, tam zamanlı sosyal hizmet uzmanları desteği sağlanıyor. Bünyesinde bulunan fizik tedavi salonunda fizyoterapi hizmetleri verilirken, yaşam destek bakım hizmetleri de (oksijen, aspirasyon v.b.) sunuluyor.
Bedensel engelli bakım bölümünde; acil müdahale, ambulans, laboratuvar hizmetleri verilirken, ilaç ve medikal sarf malzeme temini sağlanıyor. Kişisel hijyen gereksinimlerinin (banyo, tırnak bakımı v.b.) karşılandığı bölümde bez kullanımı ve bakımı, yara bakımı, pansuman ve tedavi hizmetleri veriliyor. Diyetisyen kontrolünde kişiye özel beslenme programı (3 ana ve 2 ara öğün), psikolog eşliğinde danışmanlık hizmeti, oda yemek servisi ve beslenme desteği, otelcilik hizmetleri (günlük oda temizliği, kuru temizleme, çamaşır, ütü, kuaför, berber hizmetleri), 150 kişilik sinema salonu, hobi bahçesi, özel uğraşlar için salonlar bulunuyor. Bu bölümde ayrıca kamera sistemi, acil destek çağrı sistemi, internet, TV, buzdolabı, banyo ve yangın uyarı sistemi bulunuyor.

YAŞLI BAKIM HİZMETLERİ BÖLÜMÜ
Yaşlı bakım merkezinde konaklayan tüm misafirler rutin hizmetlerden 7 gün 24 saat olarak yararlanabiliyor. Uzman doktor, fizyoterapist, hemşire, sosyal hizmet uzmanı ve hasta bakıcı kadrosu konukların kendilerini rahat ve huzurlu hissedebilecekleri bir yaşam alanı sağlıyor. Yaşlı bakım hizmeti bölümündeki konuklar sağlık ve bakım hizmetlerinin yanı sıra, gün içinde aktivite programları ile eğlenceli vakit geçirebilir, hobi atölyelerinde yaratıcılıklarını sergileyebilir, sinema salonundaki film seanslarına katılım sağlayabilir ve egzersiz programları ile zinde kalabilirler. Ayrıca konuklara ve ailelerine yönelik gerçekleştirilen eğitim programları sayesinde bilgilendirme çalışmaları da yapılıyor.

HUZUREVİ BÖLÜMÜ
Huzurevi bölümünde konaklayan misafirler için; 3 ana öğün ve ara öğünler olmak üzere tüm öğün yemeklerinin verilmesi, düzenli aralıklarla havlu, çarşaf ve nevresimlerinin değiştirilmesi, kişisel çamaşırlarının yıkanması, kurutulması ve ütülenmesi, günlük oda ve banyo temizliğinin yapılması, kişisel hijyen, ilaç takibi ve günlük bakımın yapılması sağlanıyor. Ayrıca misafirler için hobi bahçeleri, 150 kişilik sinema salonu ve aktivite odaları mevcut. Huzurevi bölümünde rutin aktiviteler düzenlenerek de keyifli vakit geçirmelerine olanak sağlanıyor.

 

Tarih: 09 Mart 2019 Cumartesi    Hit: 10186

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol