09 Ağustos 2020 Pazar   

MEHTER VE BANDOLU KUTLAMA

MEHTER VE BANDOLU KUTLAMA
 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıldönümü, Eyüpsultan’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kutlama programı kapsamında ilk olarak Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni yapıldı.
Eyüpsultan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Selahattin Temiz, Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Yıldız ve siyasi parti temsilcileri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından tören sona erdi.
Eyüpsultan Belediyesi, Koronavirüs nedeniyle evlerinde kalan Eyüpsultanlılara moral vermek, destek olmak amacıyla özel konserler düzenliyor ve bu konserler büyük beğeni topluyordu.
Eyüpsultan Belediyesi bu hafta, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında mahallelerde Mehter konserlerine tekrar başladı.
“Moralimizi yüksek tutalım, tedbirlere uyarak bu süreci atlatalım” sloganıyla organize edilen Mehter konseri, Nişanca, Defterdar, Topçular ve Düğmeciler Mahallelerinde gerçekleşti.
Konserde Eyüpsultan Belediyesi Mehteran Takımı, sokaklarda hareketli ve eğlenceli marşlar çaldılar.
Konsere mahalle sakinlerinin ilgisi yoğun olurken, evlerinden çıkamayan genç yaşlı tüm vatandaşlar evlerinin camlarından, balkonlarından Mehter konserini izleyerek el salladılar, çalınan parçalara alkışlarla eşlik ettiler.
Eyüpsultan Belediyesi diğer yandan mahallelerde Bando Konserleri veriyor.
Akşemsettin, Rami ve İslambey Mahallelerinde klasik arabalarda gerçekleştirilen bando konserinde, Bandistanbul Orkestrası klasik araçlarla sokaklarda dolaşarak hareketli ve eğlenceli parçalar çaldılar.
Konsere mahalle sakinlerinin ilgisi yoğun olurken, konser ekibini klasik araçlarda gören vatandaşlar evlerinin camlarından, balkonlarından bandoyu izleyerek el salladılar, çalınan parçalara alkışlarla eşlik ettiler.


Tarih: 20 Mayıs 2020 Çarşamba    Hit: 1378

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol