17 Ocak 2021 Pazar   

Ümit ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

KORONA GÜNLERİNDE SEYİRCİSİZ FUTBOL

 

KORONAVİRÜS günlerinde insanlar artık tamamen bambaşka bir hayat yaşamaya başladı. İnsanlığı etkileyen bu virüs nedeniyle spor müsabakaları seyircilere kapatıldı. Tribünlerden taraftar seslerini duymayalı 9 ayı geçti ve bunun daha ne kadar süreceği de belli değil.
Futbol takımlarına sorduğunuzda seyircisiz oyunun kendilerine keyif vermediğini söylüyorlar. Dilerim dünyada ve Türkiye’de bir çok insanın ölümüne neden olan koronavirüs belası biran önce son bulur ve spor sahalarımız özledikleri seyircilere kavuşur.
Gelelim Bayrampaşaspor’umuza…
Sezona çok iyi başlayan kırmızı-yeşilli temsilcimiz daha sonra duraksadı ve üst üste 3 yenilgi ve 1 beraberlik aldıktan sonra Modafen Futbol Kulübü maçıyla galibiyet hasretine son verdi.
Koronavirüsün etkilediği takımlardan biri de Bayrampaşaspor oldu. Temsilcimiz ikisi kendi sahasında biri de deplasmanda olmak üzere 3 rakibinde koronavirüs vakaları çıkınca maçlarını oynayamadı. Sadece ilk haftadaki Siirt İl Özel İdarespor erteleme maçını oynadı ve 4-1 kazanmayı bildi.
Zirveye oynayan takımlarda etkileyici bir futbol sergilemeleri beklenir ancak bu her zaman mümkün olmaz. Sonuca yönelik bir sistemin olduğu bir oyunda, birçok teknik adam oynattığı futbol stili gerekçesiyle işinden olabiliyor.
Bu da hem başarılarla yönetimleri tatmin, hem de sahadaki oyunla taraftarları memnun etmek zorunda olan teknik direktörler için ciddi bir ikilem oluşturmakta. Futbolseverlerin önemli bir bölümü, başarının her zaman güzel ve ofansif bir futbol anlayışıyla gelmeyebileceğini bilir.
Etkileyici futbolun elbette avantajları vardır; fakat bir takımda denge mutlak suretle sağlanmalıdır. Hem çok gol atma hem az gol yeme hem de seyircileri fazlasıyla tatmin eden bir oyun sergileyen takım sayısı dünyada oldukça az.
Futbolda savunma önemli ama unutmamalı ki hücum futbolu maç, savunma futbolu ise şampiyonluk kazandırır.
Bayrampaşaspor’dan ilk yarının kalan haftalarından yeniden galibiyet serisi bekliyor ve devreyi ilk 5 içinde bitirmelerini bekliyoruz.
İlçemizin takımı Bayrampaşa’yı 2. Lig’de görmek hepimizin hayali…
Umarım daima kazanacağı 3 puanlarla zirveye oynayan bir Bayrampaşaspor izleriz.
3. Lig 4. Grup’ta güçlü ve önemli takımlar var.
Bize düşen görev tribünlerde olamasak da ilçemizin takımını sonuna kadar desteklemek.
Yönetim Bayrampaşa dışından diye üzülmeyin ve  küsmeyin.
Unutmayın ki kişiler gelip, geçididir. Aslolan Bayrampaşaspor’dur!
Dedik ya koronavirüs hayatımızın büyük bölümünü kapsadı.
Bu vesileyle salgın döneminde özverili bir şekilde görevini yapan tüm sağlık çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim. Korona virüsten hayatını kaybeden tüm insanlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dilerim. Allah kimseyi hasta etmesin ama şifa arayacağımız sağlık kurumlarından da mahrum etmesin.
2020 yılı başta koronavirüs olmak üzere doğal afetler ve diğer üzücü olaylarla hafızamızda derin izler bıraktı. Dilerim 2021 yılında tüm olumsuzluklar geride kalır ve yeniden eski günlerimize kavuşuruz.    Kısmet…

Tarih: 12 Aralık 2020 Cumartesi    Hit: 7164
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol