19 Haziran 2019 Çarşamba   

KINIK YENİDEN KIZILAY GENEL BAŞKANI

KINIK YENİDEN KIZILAY GENEL BAŞKANI
 

“Kızılay Büyüyor, Toplum Güçleniyor” sloganıyla 101. Genel Kurulunu gerçekleştiren Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu Kızılay, yeniden “Kerem Kınık” dedi. Kınık, Türkiye'nin dört bir tarafından gelen yaklaşık 700 delegenin tamamının oyunu aldı.
Bu yıl 150. yaşını kutlayan Türk Kızılay, Ankara'da 101. Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Fuat Oktay başta olmak üzere, Milletvekillerinin, bürokratların ve birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı Genel Kurulda delegelerin oylarının tamamını alan Dr. Kerem Kınık, yenide Kızılay Genel Başkanı seçildi.
Yapılan seçimin ardından bir konuşma yapan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, kendilerine duyulan güven için delegelere teşekkür etti. Kınık, Kızılay'ın 150 yıllık tarihine vurgu yaparak "Bu iyilik çınarının altına su döken, bu iyilik çınarını yaptıkları çalışmalarla daha da güçlendiren tüm Kızılaycılara rahmet ve şükranlarımı sunuyorum. Allah'tan bizi doğru yoldan şaşırtmamasını, nefsimize uymaktan alıkoymasını diliyorum" diye konuştu. Kerem Kınık, omuzlarına aldıkları sorumluluğun bilincinde olduklarını da belirterek, Kızılay'ın hizmetlerini daha ileri seviyelere taşıyacaklarını söyledi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise, "Türk Kızılay milletimizin misafirperverliği ve yardımseverliğinin yansıdığı bir kuruluştur. 150 yıldır tarafsızlığını koruyarak gönüllerde yer etmiştir. Kızılay'ın bugün küresel bir yardım kuruluşuna dönüşmesinin gururunu yaşıyoruz" dedi.

Kızılay yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Dr. Kerem Kınık, Cengiz Koç, Ercan Tan, Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Hüseyin Can, İsmail Hakkı Turunç, Murat Ellialtı, Dr. Naci Yorulmaz, Nejla Özsoy, Ramazan Saygılı, Yasir Yılmaz.

Kızılay yeni denetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: İsmet Durmuş, Erdoğan Kısacık, Mustafa Umut Yalçın, Sema Kopuz Yetiş, Şükrü Can.

AYDINER’DEN KINIK'A TEBRİK 
Türk Kızılayı Genel Başkanlığı’na yeniden seçilen Dr. Kerem Kınık'ı Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı da tebrik etti.
Başkan Aydıner yaptığı açıklamada, “Kurulduğu günden bugüne, dünyanın dört bir yanında mağdurların yaralarını saran, muhtaçların, mazlumların ve insanlığın yardımına koşan gururumuz Kızılay’ın 101. Olağan Genel Kurulunda yeniden başkanlığa seçilen Dr. Kerem Kınık ve yönetimini tebrik ediyor, muvaffakiyetler diliyorum” ifadelerini kullandı.
AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ise “150 yıllık iyilik ve gönüllülük hareketi olan Türk Kızılayı’nın 101. Olağan Genel Kurulunda, Genel Başkanlığa tekrar seçilen Dr. Kerem Kınık’a üstün başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. 
2004 yılında Kızılay Bayrampaşa Şubesi’nde Kızılaycılığa başlayan Dr. Kerem Kınık, 2015 yılında Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcılığına getirilmiş ve 1 yıl sonra Genel Başkanı olmuştu.

Tarih: 08 Nisan 2019 Pazartesi    Hit: 6793

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol