20 Ocak 2020 Pazartesi   

Ümit ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

HER ŞEY ÇOK GÜZEL Mİ, YOKSA DAHA DA MI GÜZEL OLACAK?

 

İŞİMİZ spor ama son günlerde İstanbul’u da aşıp Türkiye’nin gündemi haline gelen ve hatta nedense dünyanın bile ilgisini çeken! İstanbul seçimlerinden biraz bahsetmek istiyorum.
Öncelikli olarak 23 Haziran Pazar günü İstanbul’da yeniden yapılanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde yarışan adaylara başarılar diliyorum.
Seçim sonuçlarının İstanbul başta olmak üzere Bayrampaşamıza hayırlı olmasını diliyorum.
Oy pusulası açıklandığında 4 siyasi parti adayı ve 17 bağımsız adayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde yönetime talip olduğunu görüyoruz.
Ve bilindiği gibi de seçim iki ayrı ittifakın adayı arasında geçecek.
Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul halkına, belediyenin büyük borç yükü altında olduğunu, büyük israf yapıldığını belirtiyor ve ulaşım, yeşil alan, kentsel dönüşüm gibi konularda bir çok projesini açıklıyor. Seçildiği takdirde israf dediği kalemlere son verebilir belki ama kendisinin öne sürdüğü bu borç yüküne bakmadan gerçekleştireceğini vaad ettiği projelerini nasıl yapacağı bilinmiyor.
Bayrampaşa özelinden bakacak olursak Ekrem İmamoğlu’nun Otogar’ın bulunduğu alana teknoloji üssü kurulacağı ve İsmetpaşa Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm sorununu bitireceği haricinde ilçeye yönelik bir projesini görmedim, duymadım, bilmiyorum.
Diğer taraftan Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım, her ilçeye yönelik projelerinden ayrı ayrı bahsettiği kapsamlı bir kitap hazırlamış. Bu kitabı incelediğimde İstanbul’a yönelik dev projelerin haricinde Bayrampaşa özelinde teknoloji üssü, bilim merkezi, ulaşım, otoparklar, millet bahçesi, seyir terasları, yaşlılara, gençlere ve çocuklara yönelik projeler, Çetin Emeç Stadı’nın yenilenmesi, spor salonları ve tesislerinin arttırılmasına yönelik bir çok projeyi görüyorum. Beni spor alanında ilgilendiren en önemli vaadi ise tüm amatör kulüplere yılda 100 bin TL’lik destek vermesi. Binali Yıldırım’ın bu projesi İstanbul’daki amatör kulüpler tarafından da büyük memnuniyetle karşılandı.
Yine her iki aday ortak özellik olarak gençlere ve kadınlara yönelik projeleriyle dikkat çekiyorlar. Kim seçilirse seçilsin vaad edilen projelerin gerçekleşmesi mümkün olacak mı zamanla göreceğiz. 
Seçim öncesi adaylar vaad eder, halk sandıkta tercihini yapar. 
Vaad edilenler yapılırsa halk takdir eder, eğer yapılmazsa bir dahaki dönem cezasını keser.
Görelim bakalım, her şey çok mu güzel olacak, yoksa daha da mı güzel mi olacak? 

Tarih: 16 Haziran 2019 Pazar    Hit: 597
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol