21 Mayıs 2024 Salı   

HAYAT AĞACIMIZ YENİDEN

HAYAT AĞACIMIZ YENİDEN
 

Göz Vakfı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ve yazmacılık sanatı ile hazırlanan “Hayat Ağacımız” konulu sergi etkinliği, ikinci bölümü ile sanat ve sanatseverler ile buluştu.
Göz Vakfı ve Tülbek Vakfı ev sahipliğinde, Ustaların ustası Tahsin İstengel’in yetiştirdiği, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi İstanbul Yazma Kursu kalfalarının hazırladığı “Hayat Ağacımız” konulu sergi etkinliğinin ikinci bölümü 10 Mayıs Çarşamba günü Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi sergi salonunda açıldı.
Türk sanat tarihinde önemli bir yeri olan yazma sanatı ile oluşturulmuş koleksiyon, tarih ve kültür bilinci oluşturmayı amaçlanıyor.
Eserlerde yaşam döngüsünün en önemli sembollerinden olan “Hayat Ağacı” betimlenmektedir. Sanatçıların yaşam unsurlarını barındıran bu simgeyi benzersiz bir şekilde yorumlamaları konuklardan yoğun ilgi görmüştür.
Göz Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. Fuat Topdemir, Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Özhabeş, Göz Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Aysen Kiper, Engin Gürpınar, Mesut Avcı, Göz Vakfı Kurumsal İletişim Sorumlusu Hülya Sancaklı, Göz Vakfı çalışanları, Tahsin İstengel ve eser sahiplerinin katılımıyla gerçekleştirilen sergi etkinliği, Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi sergi salonunda ziyaret edilebilecek.

Tarih: 11 Mayıs 2023 Perşembe    Hit: 2328

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol