20 Mart 2023 Pazartesi   

GÖZ VAKFI’NDA ÇİFTE SERGİ

GÖZ VAKFI’NDA ÇİFTE SERGİ
 

Yaklaşık 40 yıldır göz sağlığını korumak, erken teşhis ve tedavi yöntemleriyle göz hastalıklarına karşı sağlık hizmeti veren Göz Vakfı, belirli gün ve haftalarda yaptığı sanat sergileriyle de adından söz ettiriyor.
Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle çifte sergi birden açıldı.
Göz Vakfı ve İfsak’ın sanatsal iş birliği çalışması kapsamında hazırlanmış olan ‘’Haliç ve İstanbul’’ temalı fotoğraf sergisi, Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi sergi salonunda açıldı. Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi sergi salonunda, Mart ayında gerçekleştirilen ikinci sergi olma özelliğine sahip olan fotoğraf sergisi, İstanbul’u farklı kadrajlardan konukların beğenisine sunuyor.
Danışmanlığını fotoğraf sanatçısı Timurtaş Onan’ın yaptığı, Göz Vakfı hekimlerinden, Op. Dr. Zerrin Altınkök ve Op. Dr. Nilüfer Ozan’ın da eserlerinin yer aldığı sergi, toplam 16 fotoğraf sanatçısının eserlerine yer veriyor.
50 eserin yer aldığı sergi etkinliği konuklardan büyük ilgi görürken, Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi sergi salonunda mart ayı sonuna kadar ziyaret edilebilecek.

FİLATELİDE TIP TARİHİ SERGİSİ
Göz Vakfı’nda artık klasik haline gelen filateli sergilerine bir yenisi daha katıldı.
Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi sergi salonunda, 14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen ‘’Filatelide Tıp Tarihi’’ konulu filateli sergisi açıldı.
14 Mart 1827 tarihinde Tıphane ve Cerrahhane-i Amire isimli okulun kurulmasıyla, ülkemizde modern tıp eğitiminin başladığı kabul edilir. Okulun kuruluş günü olan ‘’14 Mart’’ Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır.
14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle gerçekleştirilen filateli sergisi, pullar ile tıp tarihini anlatmakta ve pul kültürü hakkında bilgi vermekte.
Muzaffer Arda ve Nihat Çimrin’in katkılarıyla, 2 pano olarak hazırlanan koleksiyon, Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi sergi salonunda mart ayının sonuna kadar ziyaret edilebilecek.

Tarih: 15 Mart 2023 Çarşamba    Hit: 2032

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol