18 Ocak 2019 Cuma   

Ercan GÜL / Eski futbolcu / Sportmence

GENÇLERE SAHİP ÇIKMAK VE SÜPER LİG HEYECANI

 

GEÇENLERDE malum (hava alanında) yatıp kalkan ve kendisi NBA’de oynamak isteyen genç kardeşimiz psikolojik sebeplerden ötürü, o hali hepimizi derinden üzdü. Elimizden birşey gelse inanıyorum herkes birşeyler yapmak isterdi, nitekim T.B.F. ve daha birçok kişi olayla ilgilendi. Başta havaalanında çalışanlar olmak üzre hepsine tek tek çok teşekkür ederim.
Şimdi bu durumlara gelmemek için gençlere ve özellikle ailelere büyük iş düşüyor. Gençleri dinlemek ve onların dert sıkıntı ve hayata atılmalarında yardımcı olmak gerekiyor. Aile içi tartışmalardan kaçmalı ve gerçekten herkesin kendine bir çeki düzen vermesi gerekiyor. Aman dikkat gençler bizim geleceğimiz …
Bu kardeşimizin durumunda olabilecek insanlara bir an önce sahip çıkmak zorundayız. Bu da aramızda sevgi, birliktelik, dostluk ve arkadaşlık kavramlarını bir daha gözden geçirmek gerektiğini gösteriyor. Benim düşüncem okullarda başlayarak bir danışman rehber ve hatta psikolojik öğretmenlerde bu gençlere sahip çıkmalı ve bunları tüm okullarda görmek ve görev vermek gerekiyor. Çünkü gençler çok çabuk kırılıyor ve daralıyor. Bunlara sürekli ilgilenmek gerekiyor.
Yoksa boşa çıkan gençler kötü alışkanlıklar ve daha pek çok kötü yollara saptıkları görülüyor. Özellikle  son yıllarda artan uyuşturucu ve alkol bunların başında geliyor. Okullarda bunların üzerinde durulması ve insanlara zararlarının anlatılması ve gençlerin korunması için pek çok aktiviteler yapılmalı
Spor bunların başında geliyor. Gelin gençlere hep beraber sahip çıkalım, onların yanında olalım, onlara güç verelim. O yüzden her ay mutlaka gençlerle alakalı bu köşede bir çok önemli konulara değiniyorum. Gençler bizim umudumuz, geleceğiz.. 
***
Diğer bir konu Süper Lig...
Lig’deki puan durumuna ve her takımın her takımı yenebilecek güce sahip olması şampiyonluğun son haftalara taşınacağını gösteriyor. İlk dört takım arasında müthiş bir mücadele yaşanıyor. Galatasaray, Başakşehir, Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında heyecanlı güzel futbol izleme şansını yakaladığımız için bir futbolsever olarak çok mutluyuz.
Şampiyonluk yolunda en zorlu maçlar Galatasaray’ı bekliyor. Beşiktaş ve Başakşehir maçlarında durum daha da netleşecek. Sonuç ne olursa olsun futbol hep böyle kalsın heyecan hep zirvede olsun. Hak eden kazansın.
Tüm takımlara başarılar… 

Tarih: 17 Nisan 2018 Salı    Hit: 646
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol