24 Ocak 2020 Cuma   

GENÇ KIZILAYCILAR HER YERDE

GENÇ KIZILAYCILAR HER YERDE
 

Türk Kızılayı Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle farkındalık oluşturmaya devam ediyor.
Gündemi ve özel günleri takip ederek çalışmalarını bu doğrultuda yapan Türk Kızılayı Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları üyeleri çocuklara yönelik sürdürdüğü “Oyuncak Kardeşliği” projesi kapsamında Bayrampaşa Gençlik Merkezi’nde (BAYGEM) toplanarak ağustos ayı içerisinde çocuklara dağıtılacak olan oyuncakları hediye paketi haline getirdi ve Kurban Bayramı öncesi Siirt’in bir köyü ile Bayrampaşa’daki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına gönderdi.
Genç Kızılaycılar, Kurban Bayramı öncesi daha önce tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını anlaşmalı kuaförlerde bayram tıraşı ettirdi.

17 Ağustos anması
İlçe genelindeki duyarlılıklarını şehir dışına da taşıyan Bayrampaşalı Genç Kızılaycılar, 17 Ağustos depreminin 20. yıl dönümünde Kaynaşlı’dan Kocaeli’ne bisikletleriyle yolculuk yaparak “Vefa Gecesi” programına katıldı ve depremde hayatını kaybedenlerini andılar. 

Pazar alışverişine yardım 
“Çarşıda pazarda Kızılaycı” sloganından hareketle 19 Ağustos İnsani Yardım Günü’nde Bayrampaşa Semt Pazarı’na giden Genç Kızılaycılar, pazardan alışveriş yapan ve ellerindeki pazar torbaları ile pazar arabalarıyla yürümeleri zorlaşan vatandaşlara yardım ederek onlara evlerine kadar eşlik ettiler.

Tarih: 05 Eylül 2019 Perşembe    Hit: 864

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol