23 Ekim 2019 Çarşamba   

GENÇ KIZILAYCILAR DURMUYOR

GENÇ KIZILAYCILAR DURMUYOR
 

Türk Kızılayı Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
Türk Kızılayı Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları, Forum İstanbul Alışveriş Merkezi ve Demirkapı Caddesi’nde kurdukları kan bağışı çadırlarında toplamda 244 ünite kan toplayarak 732 kişiye hayat oldular. Bunun yanı sıra 3 kök hücre bağışı da gerçekleştiren Genç Kızılaycılar, doğaya 202 fidan dikilmesine de katkıda bulundular.
7’den 70’e herkesin yüzünde tebessüm oluşturmayı başarabilen Genç Kızılaycılar, Bayrampaşalı çocukları da düşünerek gerçekleştirdikleri Çocuk Şenliği ile minik çocukların yüzlerini boyayarak, onlara kek ve meyve suyu ikram ettiler. Çocukları mutlu etmenin yanı sıra ilçede yaşayan yaşlıları da unutmayan Genç Kızılaycılar, daha önceden belirledikleri yaşlıları evlerinde ziyaret ederek evlerini temizlediler. Genç Kızılaycıların temizliği ev ile sınırlı kalmadı. Çevre temizliği konusunda da farkındalık oluşturmak isteyen Genç Kızılaycılar, daha sağlıklı bir gelecek adına sokak ve caddelerde bulunan çöpleri de topladılar.
Yeşilay Bayrampaşa Şubesi ile birlikte ortak projelere de imza atan Genç Kızılaycılar “26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” kapsamında Yeşilay Bayrampaşa Şubesi yetkililerinin madde bağımlılığı ile ilgili verdiği seminere katılım göstererek, hem konu hakkında bilgi sahibi oldular hem de toplum yararına çalışan bu kurumların birbirleriyle iletişim halinde olması gerektiğinin altını çizdiler.
Bayrampaşa Belediyesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne de ziyarette bulunan Bayrampaşa Genç Kızılay şubesi ve gönüllüleri, engellilere ve engelli ailelerine çeşitli ikramlarda bulunduktan sonra engelli bireylerin kurslarda yaptığı el emeği göz nuru çalışmaları incelediler.
Birbirinden farklı birçok projeye imza atan Türk Kızılayı Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları kendilerine de zaman ayırmasını bildi. Bayrampaşa Gençlik Merkezi’nde (BAYGEM) yer alan Has Oda’da buluşan Genç Kızılaycılar birlikte film izleyerek sinema keyfi yaşadı.

 

Tarih: 02 Temmuz 2019 Salı    Hit: 2267

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol