22 Ekim 2019 Salı   

GAZİLER MADALYALARINA KAVUŞTU

GAZİLER MADALYALARINA KAVUŞTU
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan gazilere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı verildi. 
Bayrampaşa’da madalya müracaatında bulunan 57 Kıbrıs Gazisine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı vermek için Bayrampaşa’da tören düzenlendi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bayrampaşa İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün, Bayrampaşa Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlediği törende 57 Kıbrıs gazisine madalya ve beratları takdim edildi.
Programa Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mesut Onat’ın yanı sıra Kıbrıs gazileri ve aileleri katıldı.

AKTEN: MADALYALARIMIZI GÖĞSÜMÜZDE GURURLA TAŞIYACAĞIZ
Kıbrıs gazilerini temsilen söz alan Kıbrıs Gazisi Mehmet Akten, “Kıbrıs Barış Harekâtı Türk Savaş tarihinde altın bir sayfadır. Biz, gözümüzü kırpmadan katıldığımız bu harekâtta atalarımızdan aldığımız feyizle Türk askerinin savaşlardaki emsalsiz kahramanlıklarını dünyaya bir kez daha gösterdik. Bugün Kıbrıs Türk'ü kendi devletinde, kendi bayrağı altında hür ve bağımsız yaşamaktadır. Görevimizi şerefle yerine getirmekten dolayı mutlu ve gururluyuz. Kıbrıs Barış Harekâtı’ndan 45 yıl sonra bizlere tevcih edilecek mili mücadele madalyalarını göğsümüzde bir onur nişanesi olarak gururla taşıyacağız. Kıbrıs Barış Harekâtı’nda şehit olan 498 arkadaşımızı ve aramızdan ayrılan gazi kardeşlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz." dedi.

AYDINER: ŞEHİTLİK VE GAZİLİK MERTEBESİ RÜTBELERİN EN YÜKSEĞİDİR
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise yaptığı konuşmasında, Şehitlik ve Gazilik mertebesinin maneviyatla, inançla kazanılan rütbelerin en yükseği olduğunu belirterek, “Bu millet gaza ruhuyla yaşayan yetişen binlerce yıl bu coğrafyada hür ve bağımsız olduysa ancak gaza ruhuyla, ölürsek Şehit, kalırsak Gazi dediğimiz için, vatan sevgisi, vatan savunması imandandır dediğimiz için Allah'a şükür dimdik ayaktayız ve ayakta kalmaya da devam edeceğiz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Kıbrıs Barış Harekatı’nda 45 yıl önce vatanımız ve milletimiz için kahramanca mücadele veren ilçemizdeki Kıbrıs Gazilerimize madalya ve beratlarını takdim etmekten dolayı büyük mutluluk duyduk. Aziz milletimiz ve vatanımız için Kıbrıs Barış Harekatı’nda şehadet şerbeti içen tüm Aziz Şehitlerimizi saygı ve rahmetle yad ediyor, kahraman Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Vatan size minnettar” ifadelerini kullandı.

CANBABA: CENNET VATANDA DİMDİK AYAKTA KALMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Programın son konuşmacısı olarak Gazilere hitap eden Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, “Türkiye’nin istiklal ve istikbaline yönelik her menfur gelişmede olduğu gibi Kıbrıs olayında da tek vücut halinde karanlık çevrelere gerekli cevap verilmiştir. Kıbrıs'ta 1974 yılında zulüm ve katliam yapılması üzerine müdahale edilmiş ve şu anda Kıbrıs'ta kardeşlerimiz barış içinde hür yaşıyorlarsa bu şehit ve gazilerimizin destansı mücadeleleri ile olmuştur. Bundan sonra da şehit ve gazilerimizden emanet aldığımız bu cennet vatanda dimdik ayakta kalmaya devam edeceğiz. Takdim edilecek madalyalar kahraman gazilere karşı vefa borcu ve şükran duygularının bir ifadesidir." şeklinde konuştu. 
Protokol konuşmalarının ardından gazilere madalya ve beratlarının takdim edilmesinin ardından çektirilen hatıra fotoğrafıyla tören son buldu.

Tarih: 03 Temmuz 2019 Çarşamba    Hit: 2365

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol