18 Şubat 2020 Salı   

FESLEĞEN'E KARŞI ERİŞTE VE AYRAN

FESLEĞEN'E KARŞI ERİŞTE VE AYRAN
 

Eyüp Belediyesi’nin fesleğen dağıtım programı bugün Emniyettepe ve Güzeltepe mahalleleri ile devam etti. Fesleğen dağıtımına Emniyettepe’den başlayan Başkan Remzi Aydın’a evlerinin bahçesinde erişte yapan hanımlar da erişte ikram etti.

 Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Emniyettepe ve Güzeltepe mahallerindeki sokakları tek tek gezerek hem vatandaşlarla sohbet etti hem de onlara fesleğen armağan etti.

Başkan bahçelerinde kışlık eriştelerini yapan hanımlarla sohbet etti. Eski geleneklerimizin gençlere öğretilmesinin önemli olduğunu belirten başkan Aydın’a hanımlar da  erişte ikram ettiler. 

Bayan hakemden ayran ikramı

Dünyada tek bayan plaj futbolu hakemi olan ve aynı zamanda beden öğretmenliği yapan Yeliz Topaloğlu,  Sicilya’nın Catania bölgesinden yeni geldiğini belirterek Başkan Remzi Aydın’la tanıştı. Başkanla sohbet eden Topaloğlu, annesinin hazırladığı ayranı ikram etti.

Mahalle sakinleri Başkan’a fesleğenler için teşekkür etti. Başkan apartmanlardan aşağıya uzatılan sepetlere saksıları yerleştirdi  ve pencere camlarından uzanan Eyüplülere mis gibi kokan fesleğenleri hediye etti.

Eyüplüler kendilerini ziyaret ederek fesleğen armağan eden Başkan Remzi Aydın’a sevgi tezahüratlarında bulundu. Başkanın son durağı ise Güzeltepe mahallesi oldu ve burada ekiple birlikte hatıra pozu çektirdi.

 

Tarih: 26 Haziran 2014 Perşembe    Hit: 1489

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol