23 Eylül 2023 Cumartesi   

FİT COUPLE

FİT COUPLE
 

CEMİL SAĞLAM

• Fitness, kelime anlamı olarak "Sağlıklı ve formda olmak"tır. Bir çok egzersize dayalı bir spordur. Diğer bütün sporlardan farklı olarak temelde kasların tek tek aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanır. Esasen bütün sporların temelidir. Çünkü her spor dalında vücutta ağırlıklı kullanılan kas grupları vardır. Bu kas gruplarına kondisyon kazandırılması için fitness egzersizlerine başvurulur.
Her amacın antrenman programı birbirinden farklıdır. Fitness sporunda bir standarttan söz edilemez. Yani, her yaşın, her hayat tarzının ve vücut tipinin birbirinden farklı olarak bir uzman tarafından takip edilen çalışma şekli olmalıdır.
Ülkemizde ve Bayrampaşa’da birçok Fitness Salonu bulunurken, Bayrampaşa Şehir Parkı karşısına yaklaşık 2 ay önce açılan Fit Couple, verdiği kişiye özel eğitimlerle kısa zamanda bu sporla uğraşanların tercih ettiği bir adres haline geldi.
Stüdyo tarzı bir salon özelliği taşıyan ve kişilere özel antrenörlük sistemiyle çalışan Fit Couple’nin kurucusu Sedat Bacaksız, Paşavizyon’a işletmeleri ve verdikleri hizmetler hakkında açıklamalar yaptı.

12 YILDIR ANTRENÖRLÜK YAPIYOR
1990 yılında İstanbul’da doğan Sedat Bacaksız 16 yaşında Fitness sporuyla tanıştığını belirterek, “21 yaşıma kadar bir spor salonuna giderek fitness sporuyla uğraştım. Daha sonra aldığım eğitimlerle antrenörlük yapmaya başladım ve 23 yaşından itibaren de çeşitli yarışmalara katıldım. Türkiye 4’ncüsü ve 3’ncüsü oldum. 2021 yılında ise Türkiye şampiyonu oldum. Ardından da Şampiyonlar şampiyonu olmayı başardım. 2021’de Ukrayna’da düzenlenen özel bir organizasyonda Dünya üçüncülüğü elde ettim. 2015 yılında Sultangazi’de bir spor salonu açtım. Daha sonra bu salonu kapatarak özel eğitim verilebilecek, kısaca PT dediğimiz Personal Training Stüdyosu açmaya karar verdim. Bayrampaşa’da böyle özellikte bir yer yok. Oturduğum Yıldırım Mahallesi’nde Fit Couple’yi yaklaşık 2 ay önce eşimle birlikte hizmete açtık. Eşim Handan Bacaksız’da Türkiye dereceleri olan Fitness ve Pilates konusunda uzmar bir eğitmen” dedi.

KİŞİYE ÖZEL, HEDEF ODAKLI
ANTRENMAN
Sedat Bacaksız, Fit Couple’de diğer Fitness salonlarından farklı olarak danışanlarına kişiye özel bire bir hizmet verdiklerini söyledi. Spor salonlarında hijyenin önemli olduğunu hele ki koronavirüs pandemisinde bunun daha da belirgin hale geldiğini belirten başarılı antrenör, “Eşim ile birlikte PT antrenörlüğü yapıyoruz. Ayrıca antrenör kadromuzda diğer arkadaşlarımız da bulunuyor. Fit Couple’de tamamen kişiye özel çalışıyoruz ve kişiselleştirilmiş antrenmanlarla bire bir eğitimler veriyoruz. Danışanlarımızın hedefleri doğrultusunda program dahilinde antrenmanlar yapıyoruz. Fitness, pilates ve fonksiyonel fitness çalışmaları yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

ANTRENÖR İLE BİRE BİR ÇALIŞMA İMKANI
Fit Couple’yi diğer salonlardan ayıran en büyük özelliğin hem kişiye özel stüdyo tarzında çalışma olması hem alanında uzman antrenörler bulunması, hem de hijyen olduğunu belirten Sedat Bacaksız, verdikleri hizmetler konusunda şu ifadeleri kullandı. “Personal Training, yani bire bir özel antrenman, birçok ekipmanla hocalarımız eşliğinde değişik teknikler kullanılarak yapılmaktadır. Müşterilerimiz, bireysel ya da küçük gruplar halinde hizmet alabilmektedir. Eğitmenlerimiz öncelikle danışanına bir yol haritası çizer, ardından da bu yoldan sapmadan sizi kontrol eder ve motivasyonunuzu sağlar. Fit Couple’ye gelenlerin öncelikli olarak fiziksel analizlerini yapıyoruz. Önce kısa hedefler koyuyoruz. İdeal vücuda kavuşması yönünde plan dahilinde antrenman yapıyoruz. Kişinin yaşam düzeyine göre beslenme programı belirliyoruz. Ekstra olarak diyetisyen hizmeti de sağlıyoruz. Whats App üzerinden sürekli iletişim halindeyiz. Hedefe odaklı antrenman planlaması yapıyoruz. Randevu edilen saatte antrenör salonumuzda sizi bekliyor. Salonumuza genelde fazla kilolarından arınmak, estetik bir görünüşe sahip olmak, stresten arınmak, uyku düzenini sağlamak, kalp ve damar sistemini güçlendirmek için gelenlerin yanı sıra, uzun dönemli fitness ile uğraşanarın kanser ve kalp krizine yakalanma riskinin de düşük olduğunu ifade etmek isterim.”

İŞ DÜNYASI VE AİLELER DAHA ÇOK TERCİH EDİYOR
Genelde iş insanlarının Fit Couple’yi tercih ettiğini belirten Sedat Bacaksız, ayrıca daha önce spor salonuna gidip sonuç alamayan ve bire bir çalışmak isteyenlerin de kendilerini tercih ettiğini söyledi. Genç antrenör sözlerini şöyle tamamladı, “Eşiyle beraber kalabalık spor salonunda spor yapamayan ya da yapmak istemeyen kişiler genelde bizi tercih ediyor. Fit Couple’da birebir eğitim alıp aynı zamanda eşiniz ya da diğer aile üyeleriyle birlikte ya da arkadaş grubuyla makine sırası beklemeden sadece siz spor yapıyorsunuz. Hızlı sonuç alıyorsunuz ve doğru antrenman yapıyorsunuz. Kişinin durumuna göre ilk etapta yeni başlayanlara minimum haftada 3 gün spora gelmelerini istiyoruz. Bir ay sonra kişinin fiziksel durumu ve yaşam tarzına göre bu haftada 4 ya da 5 antrenmana çıkabiliyor. Üyelik paketlerimizi de 10-20-30 ve katları şeklinde eğitim alıyorlar.”

Tarih: 23 Temmuz 2022 Cumartesi    Hit: 5240

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol