17 Ocak 2021 Pazar   

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ İLE AHBAP İŞBİRLİĞİ

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ İLE AHBAP İŞBİRLİĞİ
 

Sanat dünyasının sevilen isimlerinden ve AHBAP’ın kurucusu Haluk Levent, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken'i makamında ziyaret etti. Eyüpsultan Belediyesi ile AHBAP arasında işbirliği yapılacağı bildirildi.

"HALUK LEVENT EYÜPSULTAN'A HOŞGELDİ"
Son derece samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaret sonrası Başkan Deniz Köken, Haluk Levent'in Eyüpsultan'a yeni taşındığını belirterek şunları söyledi:
"Bizim Eyüpsultanımıza hoşgeldinize gitmemiz gerekirken kendisi bize geldi. Bu nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün Haluk Levent ile ileriye dönük yapacaklarımızla ilgili konuştuk. Biliyorsunuz hem kendisi, hem de sanatçılığı marka bir isim.Yaptığı hayır işleri ile ilgili de ciddi konular ve yapılacak işler var. Onlarla ilgili neler yapabiliriz, bu önemli konuları görüştük."

"ELİMİZDEN GELEN NE VARSA YAPACAĞIZ"
Aynı zamanda AHBAP Başkanı olan Haluk Levent, yapacakları çalışmalarda Başkan Deniz Köken ile birlikte yol almak istediklerini belirterek şunları söyledi:
"Söyleyeceğim aslında o kadar çok şey var ki en aza indirmek gerekirse, AHBAP Başkanı olarak Eyüpsultan'da diğer bölgelerde olduğu gibi çok sayıda ihtiyaç sahibi vatandaşımızı tespit ettik. Başkanımızla öncelikli olarak yardımlar hakkında görüştük. Sağolsun çok büyük desteğini görüyoruz. Önümüzdeki günlerde yapacağımız faaliyetlerde gerek belediyemiz, gerek AHBAP'lar arasındaki kuracağımız köprüde Sevgili başkanımızın da olmasını istedik. Elimizden ne geliyorsa ortak paydada koşturmaya devam edeceğiz. Bugün burada olmaktan gerçekten çok mutlu oldum."

AHBAP DERNEĞİ HAKKKINDA
Ahbap, Anadolu kültür hazinesinin birleştirici ve dönüştürücü birikimini, çağdaş bilgi ve teknolojinin olanaklarıyla geliştirerek geleceğe taşımak üzerine kurulu, dayanışmaya, paylaşıma ve sevgi üzerinden aidiyete dayalı değer sistemleri ile çalışan, bir işbirliği hareketidir. Ahbap Derneği ise ihtiyaç sahibi kişilere ayni ve nakdi olmak üzere her türlü yardımda bulunmak, toplumda yardımlaşma bilincinin güçlenmesini sağlamak, iyi insan ve iyi toplum inşasına hizmet etmek, yeni işbirliği modelleri ve projelerle çağdaş ve sürdürülebilir yardımlaşma ve dayanışma ağları oluşturmak, yerel kültürün korunarak günümüz teknolojik olanaklarıyla gelişmesine ve geleceğe taşınmasına katkı sağlamak amacı ile kurulmuştur. Özellikle sosyal medya üzerinde çok aktif olan AHBAP, yardıma muhtaç kişilerin yanı sıra eğitim, sağlık, sanat, doğa, çevre ve hayvan hakları konularında da çalışmalar yapmaktadır.

Tarih: 05 Ocak 2021 Salı    Hit: 3369

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol