28 Ekim 2020 Çarşamba   

EYÜP’TE GAZZE’YE YARDIM SOKAĞI

EYÜP’TE GAZZE’YE YARDIM SOKAĞI
 

Eyüp’te Cuma Namazı sonrası Flash Mop gösterisiyle Gazze’deki savaş canlandırıldı. 7 yardım derneği Eyüp’e stant kurdu.

Dünyanın dört bir yanında yaşanan felaket ve savaşlara yardım toplanması ve gönderilmesi konusunda örnek projelere imza atan Eyüp Belediyesi, Eyüp Sultan’dan Gazze’ye, yine tüm dünyaya örnek olacak bir yardım organizasyonu düzenledi.

Cuma namazı sonrası Eyüp Sultan Camii Meydanı’nda ‘Flash Mop’ gösterisiyle Gazze’deki Savaş canlandırıldı. Eyüp Sultan’ı ziyarete gelenler gösteriyi büyük bir ilgiyle takip etti.

İHH, Yardımeli Derneği, Türk Kızılayı, Cansuyu Derneği, Mirasımız Derneği, Verenel Derneği, Sadakataşı Derneği’nin stantlar kurduğu organizasyonda, Gazze’de yaşanan insanlıkdışı saldırılarda çekilen fotoğraflardan oluşan bir  de fotoğraf sergisi açıldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, organizasyonda yaptığı konuşmada Eyüp’ün yurtiçinde ve yurtdışında yaşanan felaketlerde, savaşlarda zarar gören yardıma ihtiyacı olan her yere destek olduğunu belirterek şunları söyledi; “İlk defa Eyüp’te Flash Mob uygulaması yaptık. Her gün tv’lerde, gazetelerde Gazze’de yaşanılan zulmü görüyoruz. Ama biz istedik ki biraz daha hissetsinler, biraz daha canlı hissetsinler ki böylece belki daha iyi algılayabiliriz. Yardım duygularını motive ederiz diye düşündük. Başbakanlığımızın bu konuda bir genelgesi var. Biz de Eyüp Belediyesi olarak bu Cuma günü bir Flash Mob uygulaması ile insanlarımızı daha duyarlı olmaya davet ettik. Bu anlamda bir nebze olsun katkıda bulunmaya çalıştık. Gördüğünüz burada spontane gelişti, kimse birşey bilmiyordu böyle bir uygulama olduğunu. Biz istedik ki tüm gün Gazze’de olduğu gibi camii çıkışı, namaz çıkışında insanlar bir anda bombalarla yüzyüze gelebiliyor oradaki kardeşlerimiz. Onu canlandırmaya çalıştık. Arkadaşlarımız çok başarılı oldu. Tabii bunun devamında şu anda arkamda gördüğünüz gibi 7  yardım kuruluşumuz stantlarını kurdular. 3 hafta boyunca bu stantlar burada kalacak, yardım etmek isteyen vatandaşlarımızın yardımlarını ulaştıracaklar bir parça olsun Gazze’ye yardıma, Biz  de Eyüp Sultan olarak Eyüp olarak ona layık olarak, Gazze’ye Ensar olarak umarım bir nebze olsun katkıda bulunduysak ne mutlu bizlere.”

Program sonrası Cansuyu Derneği’nde ayran ikram edildi, Deniz Feneri Derneği’nden ise kumbara hediye edildi. Eyüp Belediyesi’nin Gazze programına Kocaeli Valisi Osman Kaymak da katıldı.

Organizasyonu izleyen vatandaşlar kurulan stantlara uğrayarak makbuz karşılığı Gazze’ye yardım yaptılar. Gazze Yardım Sokağı, 3 hafta boyunca vatandaşlarla buluşacak.

 

 

 

Tarih: 23 Ağustos 2014 Cumartesi    Hit: 1624

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol