28 Ekim 2020 Çarşamba   

EYÜP SULTAN’DA AREFE COŞKUSU

EYÜP SULTAN’DA AREFE COŞKUSU
 

Kurban Bayramı Eyüp’te arefe gününden kutlanmaya başladı. Cuma namazını Arefe günü Eyüp Sultan’da kılmak isteyenler yoğun bir kalabalık oluşturdu.  Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da Cuma namazı öncesi eski Başkan İsmail Kavuncu ile biraraya geldi.

Aydın,  Orman ve Su işleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya’yı Eyüp Sultan’da  karşıladı.  Başkan Remzi Aydın, Orman ve Su işleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya ve Eyüp Belediyesi eski Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüp Sultan Camii’nde Cuma namazını vatandaşlarla birlikte kıldı.

Başkan Aydın, namaz sonrası Bakan Eroğlu ile Eyüp Sultan’da vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Onlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kurban Bayramı’nın birinci günü bayram namazının ardından Eyüp Sultan Meydanı’nda bayramlaşma programı gerçekleştirilecek.

Tarihteki bayram törenleri, Meydan’da tiyatral bir şekilde canlandırılacak… Başkan Remzi Aydın, Eyüplülerle, Eyüp Çocuk Yuvası’ndaki çocuklarla Meydan’da bayramlaşacak. Ayrıca Eyüplü 45 şehit için kurban kesimi yapılacak.


Tarih: 03 Ekim 2014 Cuma    Hit: 1928

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol