28 Ekim 2020 Çarşamba   

EYÜP STADI İKİNCİ YARIYA HAZIR OLACAK

EYÜP STADI İKİNCİ YARIYA HAZIR OLACAK
 

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Stadı ile ilgili merak edilen gelişmeler hakkında bilgi verdi.
Başkan Aydın, tribünleri depreme dayanıksız olduğu için müsabakalara kapatılan Eyüp Stadı’nda yapılan çalışmaların aralıksız sürdüğünü açıkladı.
Eyüp Stadının sezon ikinci yarıya kalmadan modern ve şık görünümüyle hizmete açılacağını ifade ede Aydın, stadın yapım aşamasında bir aksaklık yaşanmaması için en kısa zamanda ihalenin yapılacağını beliterek. Eyüp Stadı yakından takip ettiğim konu. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Eyüp Stadımızın tribünlerini yenileme kararı almıştı. Onunla ilgili şimdi ihale süreçlerini takip ediyoruz. En kısa zamanda ihale tarihi belirlenecek. Süreci Gençlik ve Spor Bakanlığı yürüttüğü için net tarih veremiyoruz. İhale, betonlar üzerine bir iyileştirme yapılması şeklinde hazırlanmış. Sonradan beton yerine çelik konstrüksiyondan montaj yapılarak portatif tarzı yapılması, dönüştürülmesi uygun görülmüş. Dolayısıyla ihale şartnamesinde betonların yıkılması ve taşınması olmadığı için o biraz geciktirdi. Ama biz Büyükşehir Belediyemizle konuşarak onu halletmiş olduk" diye konuştu.

KADINLAR İÇİN SPOR YAPMA YERLERİ OLACAK
Stat ile ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğini belirten Başkan Remzi Aydın, Eyüp Stadı’nın sadece stadyum olarak kullanılmayacağını, kadınlar için spor yapma yerlerinin ve idari kısımların da olacağını söyledi.

 

Tarih: 08 Kasım 2018 Perşembe    Hit: 5601

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol