28 Ekim 2020 Çarşamba   

EYÜP BELEDİYESİ’NDEN EMNİYET’E ARAÇ

EYÜP BELEDİYESİ’NDEN EMNİYET’E ARAÇ
 

‘Huzur Başkenti Eyüp’ için projeler gerçekleştiren Eyüp Belediyesi, güvenliğimizin teminatı Emniyet Müdürlüğümüze destek olmaya devam ediyor.

Eyüp Belediyesi, 7 adet Dacia Duster 2014 model aracı yapılan törenle Eyüp Emniyet Müdürlüğü’ne devretti.

Programa, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Eyüp Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün ve ilçe protokolü katıldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın programda yaptığı konuşmada Eyüp’ü ‘huzur başkenti’ yapmak istediklerini belirterek şunları söyledi; ‘Eyübümüz huzurlu ve güvenli bir şehir. Daha güvenli daha huzurlu olması için kat edebileceği mesafeler var. Elbette ki güvenliği, asayişi sağlamak, emniyetimizin görevi ancak Belediyemiz de belde halkının huzuru ve sükunetini sağlamakla mükellef bir kurumdur. Kurumlar arasında her zaman işbirliği olmalıdır. Bu anlamda bugünkü araç tahsisi, bu  işbirliğinin,  çalışmanın güzel bir örneğidir. Biz Belediye olarak ilçe sakinlerimizin mutluluğu ve refahı için Emniyetimizin ve diğer kurumlarımızın her zaman yanındayız. İnşallah bu çalışmalarımızı artıracağız, bereketlendireceğiz. Eyübümüzü gerçek anlamda huzur başkenti yapma yolunda büyük adımlarla ilerleteceğiz. Ben bu çalışmada başta emeği geçen Emniyet Müdürümüz olmak üzere tüm emniyet mensuplarımıza ve belediye personelimize özellikle teşekkür ediyorum. Bu desteğimizin hayırlı neticelere ulaşmasını, vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum.”

ALTINOK: POLİS HALKLA İÇ  İÇE OLACAK

İstanbul Emniyet Müdürü  Selami Altınok da programda yaptığı konuşmada İstanbul’un huzuru ve burada yaşayanların kendilerini güven içerisinde hissetmeleri için yoğun bir tempoda çalıştıklarını kaydetti. Altınok,  “İstanbul halkının akşam evine gidip kapısını kilitlediğinde kendini emin hissedebilmesi için İstanbul’un bir huzur kenti, İstanbul’un bir güven kenti ve İstanbul’da yaşayanların kendilerini güvende hissettikleri  bir kent olabilmesi için çok yoğun bir şekilde 38 bin civarındaki  personelimizle beraber 24 saatimizi vererek mücadele etmeye devam ediyoruz. Tabii hepimizin malumu olduğu üzere bu hizmeti yaparken sadece Emniyet teşkilatında görev alan çok değerli mesai arkadaşlarımla beraber bunu  kendi başımıza başarabilme şansımız çok kolay değil. Hizmetlerimizi verirken yerel yönetimlerimiz, Belediyelerimiz,  genel idare zaten gerekli katkıları yapıyor. Sivil toplum kuruluşlarımızın, derneklerimizin, vakıflarımızın  çok büyük katkısını görüyoruz. Özellikle belediyelerimiz, İBB, ilçe belediyelerimizde, hemen hemen 15-20 günde bir böyle programlara katılıyorum. Emniyet teşkilatımızın hizmetlerini daha iyi yapabilmesi, her noktaya ulaşabilmesi noktasında bizim işimizi kolaylaştırıcı katkılarını yapmaya devam ediyorlar. Bugün de burada çok değerli dostum, değerli kardeşim, Belediye Başkanımız, Eyüp Belediyemiz bize burada gördüğümüz araçları çalışmalarımızı daha iyi yapabilmemiz için hizmetimize sundu. Biz de bu araçlarla Eyüp’te yaşayan insanlarımızın, güvenlik hizmetlerini daha iyi yapabilmek için onların kendilerini daha güvende  hissedebilmeleri için mücadelemizi devam ettiriyoruz. Polisin algısı artık yavaş yavaş farklı bir boyuta gidiyor. Polisin artık binada, içeride, karakolda, emniyet müdürlüğünün iç kısmında yaşayan bir teşkilat olmasını istemiyoruz. Arkadaşlarıma, ilçe müdürlerimize, müdür yardımcılarımıza, şube müdürlerimize vermiş olduğum en önemli talimat oldu. Ne kadar personelimiz varsa ne kadar polis arkadaşımız varsa onları görünür kılabilmek onları vatandaşımızın arasında, sokakta, kahvede, camide, lokantada, pastanede, parkta, bahçede görünür kılabilmemiz lazım. Vatandaşımızın, polisimizi görerek kendisine güveni gelecek. Hem rahat edecek hem de polis sokakta insanımızla dışarıda olarak o bütünleşmeyi sağlayacağız. Art niyetli, kötü niyetli kişilerin burada huzuru, sükuneti bozmaya çalışan insanların da polisi görerek niyetlerinden vazgeçmelerini sağlayacağız.  En önemli görevimiz suç işlenmeden, suçun işlenmesini önlemektir. Belediyemizin bu hizmetleri işimizi kolaylaştırıyor, rahat yapmamızı sağlıyor. Bizim de işimizi profesyonel yapmak düşüyor. İnşallah Eyüp’te huzurun, sükunetin üst düzeyde olduğu hiç kimsenin sıkıntı çekmediği ve çarşısında, pazarında gezerken herkesin kendini güvende hissettiği Eyüp’te beraber yaşarız.”  Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Selami Altınok’a makamında Eyüp Sultan çinisi hediye etti.  

 

Tarih: 14 Ağustos 2014 Perşembe    Hit: 1573

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol