11 Ağustos 2020 Salı   

EVDE KALANLARA ŞARKILI VE MARŞLI MORAL

EVDE KALANLARA ŞARKILI VE MARŞLI MORAL
 

Eyüpsultan Belediyesi, koronavirüs nedeniyle evlerinde kalan Eyüpsultanlılara moral vermek, destek olmak, onlara her zaman yanlarında olduğunu ifade etmek için bir moral konseri düzenledi.
"Moralimizi Yüksek Tutalım, Tedbirlere Uyarak Bu Süreci Atlatalım" sloganıyla Eyüpsultan Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen konser, Çırçır Mahallesi'nde gerçekleşti. Konserde Bandistanbul Orkestrası, mahallenin sokaklarında dolaşarak hareketli, eğlenceli parçalar çaldılar. Konsere Çırçır Mahallesi sakinlerinin ilgisi yoğun olurken, genç yaşlı tüm vatandaşlar evlerinin camlarından, balkonlarından bandoyu izleyerek el salladılar, çalınan parçalara alkışlarla eşlik ettiler. Konseri büyük bir coşkuyla seyreden vatandaşlardan bazıları, uzun süre evlerinden çıkamadıkları için duygu dolu anlar yaşayarak gözyaşlarını tutamadılar.

YEŞİLPINAR’DA MEHTER COŞKUSU
Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde kalan Eyüpsultanlılara moral vermek, destek olmak, yanlarında olduğunu ifade etmek için düzenlediği moral konserlerine devam eden Eyüpsultan Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen konserlerin ikincisi, Mehter Takımı'nın katılımıyla Yeşilpınar Mahallesi'nde gerçekleşti. Mehter Takımı'nın Yeşilpınar Mahallesi sokaklarında çaldığı marşlara vatandaşlar büyük bir coşkuyla eşlik ettiler. Mahalle sakinleri evlerinin camlarından, balkonlarından Mehter Takımı'nın çaldığı eserlere alkışlarla eşlik ettiler. Konser sonunda ise vatandaşlara "Bizler siz mutlu olun diye elimizden geleni yapıyoruz. Sizler de evlerinizde kalırsanız bizler çok mutlu oluruz" mesajı verildi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 10 BİN GIDA KOLİSİ
Eyüpsultan Belediyesi, küresel çapta bir krize yol açan, tüm dünyada vaka sayısı artan Koronavirüse karşı bir dizi tedbirler alırken, vatandaşların bu süreçte mağdur olmaması adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, rutin çalışmalarına devam ederken, virüs nedeniyle bu hizmetlerine yenilerini ekleyerek vatandaşları bu zor günlerinde yalnız bırakmıyor.
Her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik verilen gıda kolisi desteği, Koronavirüs salgını nedeniyle erken bir tarihe alınarak sayısı artırıldı.
Eyüpsultan Belediyesi, Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması bulunan ve ihtiyaç sahibi ailelere temel gıda malzemelerinin bulunduğu 10 bin adet kolinin dağıtımına başladı.
Yardımların kolay ulaşması için Eyüpsultan, 4 bölgeye ayrılarak dağıtım kolay bir şekilde yapılıyor. Ramazan ayının ilk gününe kadar da bütün ekipler erzak kolilerini dağıtmış olacak. Gıda kolilerinin dağıtımına köylerden başlandı. Ardından dağıtıma diğer mahallelerde devam edildi.


Tarih: 19 Nisan 2020 Pazar    Hit: 1537

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol