16 Temmuz 2019 Salı   

ERSİN BİLAL, DSP’DEN ADAY ADAYI

ERSİN BİLAL, DSP’DEN ADAY ADAYI
 

Gürzafer Spor Kulübü Başkanı Ersin Bilal, Demokratik Sol Parti’den (DSP) Bayrampaşa Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Bilal, adaylık başvurusunu DSP Genel Merkezi ile DSP Bayrampaşa İlçe Başkanlığına teslim etti. 
Geçmişte bir dönem CHP Bayrampaşa Gençlik Kolları Başkanlığı ve CHP Bayrampaşa Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan ve yaklaşık 5 yıl önce partisinden istifa ederek siyaseti bırakan Ersin Bilal, “Bayrampaşa’da tüm sosyal demokratların adayı olarak Demokratik Sol Parti’den Bayrampaşa Belediye Başkan Aday Adayı olarak başvuruda bulundum.  Yaklaşık 5 sene önce bıraktığım siyasete yerel seçimlerde dönerek ‘bende varım’ diyorum. İlçemizde birleştirici bir ortamı sağlamak için DSP’den Bayrampaşa Belediye Başkan Aday Adayı oldum. Adaylığımızın çok yakında resmen açıklanacağını düşünüyorum. Tüm Bayrampaşalıların desteğini bekliyorum” dedi.
Sporun toplumların birleştiriciliği yönünde çok önemli bir güç olduğunu belirten Ersin Bilal, “Gerek futbolculuğum gerekse başkanlık döneminde Gürzafer Spor Kulübü çatısı altında Bayrampaşa’nın gençlerine spor yaptırmanın mutluluk ve gururunu yaşadım. Siyasette de geçmişten yaşadığım tecrübelere dayanarak Bayrampaşa’mıza DSP Belediye Başkan adayı olarak hizmet etmeye talibim. Sporda yaptığımız birleştirici güz vazifesini belediye başkanlığında da göstereceğiz ve toplumumuzun birleştirici gücü olacağız. Spor, siyaset geçmişim ve gençliğimle Bayrampaşa’yı yönetmeye talibim. Bayrampaşa’ya hizmet etmek, daha iyi bir konuma taşımak, ilçede yaşayan herkesi daha mutlu, daha huzurlu kılabilmek amacıyla aday adayı oldum. Bayrampaşa’ya hizmet yarışında varız ve var olmaya devam edeceğiz. Ekibimizle birlikte, herkesin kendisini bulabileceği bir yönetim oluşturacağız. Bayrampaşa’da halkın iktidarı olacak. Yolumuz hizmet yolu hedefimiz Bayrampaşa Belediyesi” diye konuştu.

Ersin Bilal kimdir?
1980 İstanbul doğumlu Ersin Bilal, bir süre amatör olarak Küçükköyspor ve Gürzaferspor’da top koşturduktan sonra 2012 yılında futbolu bıraktı. Ağabeyi Yasin Bilal ile birlikte Gürzaferspor’un başarısı için mücadele eden Yasin Bilal, yaklaşık 4 yıldan beri lacivert-beyazlı kulübün başkanlığını yapıyor. Geçmişte bir dönem CHP Bayrampaşa Gençlik Kolları Başkanlığı ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Ersin Bilal yaklaşık 5 yıl önce siyaseti bırakmıştı. Ağabeyi Yasin Bilal ile birlikte ticaret yapan Ersin Bilal evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Tarih: 31 Ocak 2019 Perşembe    Hit: 7887

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol