14 Haziran 2024 Cuma   

ERBAKAN, BAYRAMPAŞA’DA

ERBAKAN, BAYRAMPAŞA’DA
 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Bayrampaşa İlçe Teşkilatı ile birlikte Türkiye Bosna Sancak Derneği'ni ziyaret etti. Dernek ziyareti öncesi Bayrampaşalı vatandaşlarla bir araya gelen Erbakan, vatandaşlarla sohbet ederek fotoğraf çektirdi.
Partisinin seçim çalışmaları çerçevesinde Bayrampaşa Ali Fuat Başgil Caddesi'nde yürüyüş gerçekleştiren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, burada vatandaşlarla bir araya geldi. Yürüyüşün ardından Türkiye Bosna Sancak Derneği'ni ziyaret eden Erbakan, Dernek Başkanı Muhammed Sancaktar ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.
Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar, derneğin faaliyetlerini misafirlerine anlattı. Gelen heyet ve yöneticiler, Bosna Savaşı'nı ve o dönemde ülkemizin Bosna'ya gerçekleştirdiği maddi ve manevi yardımlardan konuştular. Akabinde Liljan Salonu’nda Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan partisinin vizyonunu ve gelecek hedeflerini anlattı.

"Dış politikada Erbakan Hocamızın hayatı boyunca göstermiş olduğu hassasiyetleri aynı şekilde parti programımıza da koyduk"
Konuşmasında Yeniden Refah Partisi olarak dış politikada Necmettin Erbakan'ın izinden gittiklerine değinen Fatih Erbakan, "Bosna dendiği zaman Erbakan Hocamız, milli görüş aklımıza geliyor. Erbakan hocamız, 1992- 1995'li zulüm dönemlerinde Refah Partisi Genel Başkanı olarak gerçekten de büyük çabalar ortaya koydu, maddi - manevi Bosnalı kardeşlerimizin yanında oldu. Erbakan Hocamızın oradaki direnişi desteklemesi ve çok ciddi anlamda yardımlarda bulunması sebebiyle orada zafer kazanılmış oldu. Bosna'nın her zaman Erbakan hocamızın kalbinde ayrı bir yeri oldu. Tabi sadece Bosna değil, dünyanın neresinde Müslümanlar zulüm görüyorsa Erbakan Hocamız buralara destek oldu. Bizler de Yeniden Refah Partisi olarak aynı ruhla, aynı dava uğruna, aynı çizgide mücadele etmek üzere yola çıkmış bir partiyiz. Dış politikada Erbakan Hocamızın hayatı boyunca göstermiş olduğu hassasiyetleri aynı şekilde parti programımıza da koyduk. Özellikle D-8'lerin güçlendirilip canlandırılması ve Türkiye'nin öncülüğünde 57 Müslüman ülkenin işbirliği teşkilatının kurulması parti programımızın dış politika bölümünün en önemli konuları. Türkiye güçlü olmazsa bu katliam ve zulümler devam eder" dedi. 
Program bitiminde Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkan Muhammed Sancaktar, Genel Başkan'a bir plaket takdim etti. Takdimin ardından Dernek binasının karşısında yer alan Srebrenica Boşnak Soykırımı Şehitleri Anıtı ziyaret edildi.

Tarih: 05 Mayıs 2023 Cuma    Hit: 1398

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol