30 Kasım 2021 Salı   

EMNİYET KAPKAÇÇILARI YAKALADI

EMNİYET KAPKAÇÇILARI YAKALADI
 

Bayrampaşa'da kapkaç olayına karışan yabancı uyruklu 2 kişi, polis ekiplerinin 20 farklı güvenlik kamera kaydı incelemesinin ardından kıskıvrak yakalandı.
Olay, 21 Eylül günü Terazidere Mahallesi Karasu Sokak'ta saat 16.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, yabancı uyruklu 3 şüpheli ilçe genelinde gezerek gözüne kestirdikleri kişileri takip ediyordu. Şüphelilerden biri Karasu Sokak üzerinde elinde telefonuyla yürüyen bir kişiyi gördü. Şüpheli kendisine doğru yürüyen kişinin elindeki cep telefonunu alarak hızla olay yerinden uzaklaştı. Cep telefonu çalınan kişi, kapkaççıyı bir süre kovalasa da yakalamayı başaramadı.
Bayrampaşa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri ihbar üzerine kapkaççı ve beraberindekileri yakalamak için harekete geçti. Ekipler cep telefonu çalınan kişinin ifadesine başvurdu. Olay yeri ve çevresindeki güvenlik kameraları tek tek incelendi. 20 farklı kamera çalışmasında şüphelilerin 3 kişi olduğu ve beraber hareket ettiği tespit edildi. Çalışmalar sonucunda şüphelilerden Ahmet El Abdullah ve İbrahim El Abdullah kıskıvrak yakalandı. Diğer şüphelinin yakalanması ile ilgili çalışmalar sürüyor.

KAPKAÇ ANI KAMERADA
Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde şüphelilerden birinin kapkaç olayını gerçekleştirmesi ve kaçması görülüyor. Cep telefonu çalınan kişi bir süre peşinden koşuyor. Olayın ardından şüpheliler başka bir noktada bir araya geliyor. Olayı gören bir esnaf, "Şahsın telefonu çalıyor, bakıyor kim arıyor diye. Koşarak gelen kapkaççı telefonu alıp kaçıyor. Telefonu çalınan arkasından koşuyor ama yakalayamıyor. Kapkaç yapan kişiyi daha önce bu çevrede gördüm. Burası iplik ve çorapçıların olduğu bir muhit. Zaman zaman bu tarz olaylar oluyor. Bizim başımıza da daha önce böyle bir olay gelmişti" ifadelerini kullandı.

Tarih: 28 Eylül 2021 Salı    Hit: 2179

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol