16 Temmuz 2019 Salı   

EKREM İMAMOĞLU, BAYRAMPAŞA’DA

EKREM İMAMOĞLU, BAYRAMPAŞA’DA
 

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Bayrampaşa’ya gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. İmamoğlu, dün ilk olarak sabah saatlerinde Bayrampaşa'da bulunan İstanbul Yaş Sebze ve Meyve Hali’ne geldi. CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Remzi Albayrak ve partililerle birlikte hale gelen İmamoğlu, hal esnafının sorunlarını ve taleplerini dinledi. Gezinin bir bölümünde davul zurna ile karşılanan İmamoğlu, daha sonra tokmağı eline alarak davul çaldı. Daha sonra sabah namazı için hal içinde bulunan camiye geçen Ekrem İmamoğlu, namaz sonrası maddi imkansızlıklar nedeniyle okuyamadığını söyleyen bir gençle sohbet ederken, eğitimi için destek sözü verdi. Hal esnafı ile kahvaltı sofrasına oturan İmamoğlu, daha sonra İstanbul Yaş Meyve Sebze ve Bostan Komisyoncuları Derneği yöneticileri ile bir araya geldi. Burada konuşan Türkiye Hal Federasyonu Başkan Yardımcısı Mevlüt Yılmaz, "Hallerin özelleştirilmesi ve komisyonculuk sisteminin kaldırılması fiyatlarda bir düzelmeye neden olmaz. Tam tersi daha da artar. Tüccar malın sahibi olacaktır. Dolayısı ile bir maliyet hesabı yapacaktır. Bu hesap ile ürünü satacak. Halbuki komisyonculuk sisteminde bir maliyet hesabı yok. Arz-talep fiyatı oluşumu sağlanır. Doğru olan da budur. Tüm dünyada da böyle. Bu sistemden vazgeçilmemesi lazım" dedi.
Semt pazarlarındaki pazar esnafının ve halde çalışan esnafın yaşadığı sıkıntıları ve bunların çözüm yollarını bildiğini anlatan Ekrem İmamoğlu da "Gıda ve gıda üretimine ve tüm unsurlarına kamusal gözle bakmamız lazım. Özelleştirmeye biz de açıkçası çok sıcak bakmıyoruz. Elbet içeriğine bakacağız.  Bu ortamların özelleştirme ile topluma sağlıklı bir hizmet vermesi konusunda çok üst seviyede endişelerimiz var. Kuru gıda ve başka konularda, mutlaka İstanbulluya ucuz, sağlıklı, hijyenik gıda ürünlerini ulaştırma konusunda büyük çaba sarf edeceğiz. Bunu yaparken biz biliriz iddiası ile olmayacağız.  Bu işin muhatapları bizim masamızın ortakları olacak. Ancak bu şekilde doğru kararı verebiliriz" şeklinde konuştu.

TUNA CADDESİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ
Pazarlardaki fiyat artışlarıyla ilgili araştırma yapmak için sabah sebze haline giden Ekrem İmamoğlu, akşam saatlerinde ise Tuna Caddesi’ne gelerek vatandaşlar ve esnafla sohbet etti. İsmetpaşa Mahallesi Kültür ve Dayanışma Derneği'nin organize ettiği programa katılan İmamoğlu, burada toplanan vatandaşlara hitap ederek seçime yönelik destek istedi ve eski cezaevi alanına yapılan projede İsmetpaşa Mahallesi halkının mağdur edildiğini, kendilerinin göreve gelmesi halinde bu sorunu çözüme kavuşturacaklarını belirterek, “Biz sizi yönetmeye gelmiyoruz, sizinle beraber karar almaya geliyoruz" dedi. Tuna Caddesi’nde geziye çıkan İmamoğlu, beraberindekilerle birlikte esnaf ve vatandaşları selamladı. Caddede yürüdüğü sırada İmamoğlu'nu karşısında gören bir vatandaş, başkan adayını görmek isteyen yakınını görüntülü araması renkli görüntüler oluşturdu.
Gezi sırasında Trabzonluların daveti üzerine dernek binalarına giriş yapan İmamoğlu, dernek üyeleriyle sohbet ederek, seçime ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Dernekte konuşma yapan Ekrem İmamoğlu, “Gerçekten kadim ama büyük bir kente tarihi geniş ve dünyanın en özel şehri diyebileceğimiz İstanbul'a hizmet etmek büyük bir onur inşallah bunu yaşayacağım.  Gecesiyle gündüzüyle çalışacağımı bilsinler” dedi. Esnaf ziyaretinde Tuna Spor Kulübü’nün yöneticilerinin isteği üzerine lokale geçen İmamoğlu, spora dönük hazırladıkları projelerden bahsederek, "Bayrampaşa bu şehrin en sporcu kaynağı diyebileceğimiz ilçelerinden bir tanesidir. Spordan uzaklaşmasını üzülerek takip ediyorum. Bir spor kulübü kurup bu benim kulübüm demeyeceğim. Ben var olan spor kulüplerine hizmet edeceğim. İstanbul’da yüzlerce, binlerce amatör kulüp var zaten, Hepsi benim kulübüm. İstanbul'un Galatasaray, Fenerbahçe,  Beşiktaş gibi markaları var. Bir sermayenin birilerine aktarıldığı sistemi asla onaylamıyorum. Benim için önemli olan Bayrampaşa'dan pırıl pırıl bir çocuğun veya kızımızın futbolcu, voleybolcu ya da basketbolcu olmasıdır. Onun için altyapıya sporcu kimliği olan bir topluma dönüşmesi adına, İstanbul'a spora dönük ciddi hizmetlerimiz olacak" diye konuştu.

STK’LARLA BULUŞMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Ekrem İmamoğlu, esnaf ve vatandaşları ziyaret ettikten sonra Golden Tulip Otel’de Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileriyle bir araya geldi.
Gecenin açılış konuşmasını yapan CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Remzi Albayrak, Bayrampaşa’nın yeterli hizmet almadığını belirterek, “Buradaki yönetim şekli Bayrampaşa’ya yetmiyor. Biz daha da iyisini yapmak için talibiz. Eksik yapılanları gidermek için sizlerin karşısındayız. Bayrampaşa’nın 273 bin nüfus var. 10 bin Suriyeli misafirimiz var. 39 ilçe içinde meydanı olmayan tek ilçe Bayrampaşa. Bazı ilçelerde birden fazla üniversite bulunurken, Bayrampaşa’da bir tane bile yok. Nişantaşı Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nu dahi burada tutamadık. Kentsel dönüşüm, altyapı, trafik, otopark gibi sorunlarımız var. Bayrampaşa’da birçok STK var ama Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneğimiz yok. Bayrampaşa olarak tüm güzelliklere layığız. 31 Mart 2019’da sandığa giderken bunları gözden geçirmenizi rica ediyorum. Bayrampaşa’yı çağdaş, modern bir ilçe haline getireceğiz. Bayrampaşa Balkanların olduğu kadar trikonun da başkentidir. Biz bazı özellik ve güzellikleri ön plana çıkaracağız. Daha iyi bir belediyecilik için geliyoruz. Bayrampaşa’yı marka ilçe yapacağımıza söz veriyorum” ifadelerini kullandı.
Daha sonra kürsüye davet edilen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ise yaptığı konuşmada, 31 Mart seçiminin ardından seçildikleri takdirde 1 Nisan sabahı İstanbul’un havasının değişeceğini belirterek, “Daha temiz oksijen alacağınızı vaad ediyoruz. Huzur şehri vaad ediyoruz. Bayrampaşa’nın önemini ve değerini çok iyi biliyorum. Bayrampaşa bu şehrin en değerli noktalarından biri ama hak ettiği yerde değil. Şuna emin olun ki hayatınızı olumlu yönde değiştireceğiz. Bunu göreceksiniz. Kısa ve uzun vadede Bayrampaşa ve İstanbul’a yönelik projelerimiz var. Biz büyük mega projelerden değil, hayatınıza dokunan insani projelerimizle geliyoruz. Ben herkesin oyuna talibim. Değişimi bizimle göreceksiniz” dedi.
Saraçhane'deki belediye binasına yönelik projesini açıklayan İmamoğlu, "Saraçhane'deki belediye binasını kütüphane yapacağız, gençlik merkezi yapacağız. Bir kapıdan girip diğer kapıdan çıkacaksınız. Doya doya o bina sizin olacak. O bina belediye başkanının binası olmayacak. Dünyanın en güzel binası hapishane gibi, böyle bir şey olmaz. Bu işleri ilçe belediyeleriyle büyükşehir belediyesi dayanışmayla çözer. Bu şehre dayanışmayı göstereceğiz. Geldiğimizde bu şehrin derin yaralarının önce pansumanını sonra tedavisini yapacağız. Göreve geldiğimizde hangi partinin ilçe belediye başkanı olursa olsun başımın üstünde yeri var" şeklinde konuştu.

 

 

Tarih: 06 Şubat 2019 Çarşamba    Hit: 7139

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol