01 Haziran 2020 Pazartesi   

DİN GÖREVLİLERİ BULUŞTU

DİN GÖREVLİLERİ BULUŞTU
 

Bayrampaşa Belediyesi, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle ilçede görev yapan din görevlilerinin onuruna Bayrampaşa Belediyesi Tuna Sosyal Tesisleri’nde yemekli program düzenledi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliği yaptığı programa Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz Küçük, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcıları Naser Şimşek, Ahmet Tüfekçi, İsmail Gemici ve Can Gökhan Balekoğlu, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, muhtarlar ve ilçede görev yapan din görevlileri ile eşleri katıldı. Ev sahibi Başkan Aydıner, program boyunca masaları tek tek dolaşarak din görevlileri ile yakından ilgilendi. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda daha sonra protokol konuşmaları gerçekleştirildi.

AYDINER: CAMİLER MÜMİN GÖNÜLLERİ BİRLEŞTİREN MUKADDES YERLERDİR
Programda konuşan Başkan Aydıner, din görevlileri ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Din görevlilerinin toplumda sevgiyi, dostluğu ve kardeşliği yaygınlaştırmak için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Aydıner, “Bizleri dini konularda aydınlatmak için özveriyle çalışan ve bu bağlamda bizlere rehberlik eden din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı gönülden kutluyorum.” dedi.
Camilerin önemine de değinen Aydıner, “Allah’ın evi olan camiler, Rabbimizin adını andığımız, kulluğumuzu hatırlayıp dualarımızı O'na arz ettiğimiz mukaddes yerlerdir. Dil, ırk, renk, makam, mevki farkı gözetmeden mümin gönülleri birleştiren camilerimizde görev yapan din adamlarımıza görevlerinde kolaylıklar diliyorum.” şeklinde konuştu.

ŞENEL: BİLİNÇLİ NESİL YETİŞMESİNDE DİN GÖREVLİLERİNE ÖNEMLİ GÖREV DÜŞÜYOR
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ise yaptığı konuşmasında, camilerin, dini ve milli değerlerin, vatan ve aile sevgisinin, birlik ve beraberliğin, dostluk ve kardeşliğin, paylaşma ve dayanışmanın öğretildiği kutsal mekanlar olduğuna dikkati çekerek, "Bilinçli bir neslin yetişmesinde öğretmenler kadar din görevlilerine de büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumlulukta rabbim yar ve yardımcınız olsun. Bu vesileyle haftanızı kutluyorum. Birlik ve beraberlik içinde çok güzel kamu hizmetlerinde vatandaşımızla beraber huzur içerisinde günler geçirmemizi diliyorum" ifadelerini kullandı. 
Konuşmalarının ardından Bayrampaşa Yılmaz Küçük tarafından Başkan Aydıner ve Kaymakam Şenel’e günün anısına hat tablosu hediye edildi.

ŞENEL VE AYDINER, BİLİM MERKEZİ ZİYARET ETTİ
Programın ardından Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, aynı binada bulunan Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi’ni ziyaret etti. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise birlikte Bilim Merkezi’ni ziyaret eden Kaymakam Şenel yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Kaymakam Şenel yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimizi, gençlerimizi ve çocuklarımızı çok erken yaşlarda araştıran, geliştiren ve üreten bireyler haline getiren Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi’ndeki eğitmen ve öğrencilerimizi başarılı çalışmalardan dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Tarih: 08 Ekim 2019 Salı    Hit: 1462

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol