14 Haziran 2024 Cuma   

DEPREM BÖLGESİNE DESTEK

DEPREM BÖLGESİNE DESTEK
 

Tezmaksan, fason iş yaptırmak ve almak isteyenleri buluşturduğu dijital platformu parkurda.com aracılığıyla, bölgede meydana gelen üretim kaybının önüne geçmeyi hedefliyor.
Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, Türkiye’nin sanayi üretimine ciddi oranda katkı veren deprem bölgesi ve çevresinin yaşadığı kaybın önüne geçmek için topyekün bir birliğe ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: “Deprem bölgesindeki tesislerde değeri 240 milyon dolara varan takım tezgahları makineleri bulunuyor. Deprem sonrasında kullanılamaz hale gelen makinelerdeki zarar ise 15 – 20 milyon dolar civarında. Hasarlı olan 5-6 milyon dolar değerindeki makinelerin bakımlarını ücretsiz yapıyor ve tekrar sisteme kazandırıyoruz” dedi. Metal, otomotiv ve savunma sanayinin yüzde 60’ının Marmara Bölgesi’nde faaliyet gösterdiğine de dikkat çeken Hakan Aydoğdu, teknoloji üretiminin Marmara’dan Anadolu’ya yayılması gerektiğini ifade ederek, “Talaşlı imalatta kullanılan makinelerin yüzde 20’i deprem bölgesinde yer alıyor. Önerimiz sektör üretiminin deprem bölgelerine kaydırılması. İşte Parkurda ile bunu sağlamayı hedefliyoruz.”
Türkiye sanayisinin çözüm ortağı olma misyonu doğrultusunda deprem bölgesindeki illerin üretim ve istihdamına olan katkısının da bilinciyle ilk günden bu yana destek verdiklerini ifade eden Aydoğdu, sözlerine şöyle devam etti: “CNC iş platformumuz parkurda.com üzerinden, afet bölgesine yer alan illere iş vermek ya da kendi işlerini yönlendirmek isteyen sanayicilerimiz için fason iş ilanları ana sayfasında Afet Bölgesi İlanları bölümünü hazırladık. Bu bölümde yayınlanan ilanları ise sadece deprem bölgesindeki Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Kilis ve Kahramanmaraş illerinden teklif verilecek şekilde kurguladık. Bunun yanı sıra yakın zamanda hayata geçireceğimiz Parkurda Pazaryeri projesiyle de bölgedeki sanayiciye özel fırsat sunacağız. Bu sayede büyüme arzusunda olan küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) ve büyük kurumsal işletmelere, dijital dünyada yeni bir satış ve pazarlama kanalı sunarak daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmalarını ve karlılıklarını artırarak büyümelerini sağlayacağız. Bu zor günleri birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde aşacağımıza inanıyoruz.”

Tarih: 19 Mayıs 2023 Cuma    Hit: 2295

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol