14 Aralık 2019 Cumartesi   

ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ!

ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ!
 

Genç Kızılay Bayrampaşa Şubesi gönüllüleri, "Oyuncak Kardeşliği" projesi kapsamında Bayrampaşa Belediyesi Bayrampaşa Gençlik Merkezi’nde (BAYGEM) toplanarak bayram öncesi çocuklara gönderilecek oyuncakları paketledi.
Genç Kızılay Bayrampaşa gönüllüleri BAYGEM Gelişigüzel Kahve’de Bayrampaşa halkından toplanan oyuncakları önce temizledi ve tamirini yaptı daha sonra da paketledi. Genç Kızılay gönüllüleri, ihtiyaç sahibi çocukların gülümsemelerine vesile olmak amacıyla hazırladıkları oyuncakları paketleyerek daha sonra Bayrampaşa’daki ihtiyaç sahibi ailelere ve Siirt’teki bir köyde bulunan çocuklara gönderdi.

GENÇ KIZILAY GÖNÜLLÜLERİ MUTLULUĞA ARACI OLMAKTAN MEMNUN
Genç Kızılay Bayrampaşa Şubesi yönetimi yapığı açıklamada, “Bayrampaşalı miniklerin büyüklere örnek olacak davranış sergilemeleri ve ihtiyaç sahibi kardeşlerini unutmayarak bu tür sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarının bizleri çok mutlu ediyor. Oyuncaklarını paylaşan Bayrampaşalı çocukları ve destekleyen ailelerine de katkılarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Yeni oyuncaklara kavuşacak olan çocukların Bayrampaşa’daki kardeşlerini sevgiyle hatırlamaları Genç Kızılay Bayrampaşa Gönüllüleri olarak en büyük kazanımımız olacak” ifadelerini kullandılar.

OKAN AYSU: OYUNCAK KARDEŞLİĞİNİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ
Kızılay Bayrampaşa Şubesi Başkanı Okan Aysu da yaptığı açıklamada, “Çocuklar bir milletin en önemli değerleridir. Oyuncaklar da çocukların sahiplenmeye başladıkları ilk maddi varlıklarıdır. Bu oyuncaklar onların gelişim dönemlerinde önemli işlevlere sahip olmakla birlikte kişilik gelişimine de ciddi katkı sunmaktadır. Oyuncaklarıyla kurduğu bağ ise küçümsenmeyecek kadar önemlidir. Bu proje sayesinde hem gönüllere dokunuyoruz hem de onların sevinçlerine ortak oluyoruz. Bu projeyi daha da yaygınlaştırmayı ve binlerce çocuğa ulaşmayı hayal ediyoruz. Bu projede emeği olan Bayrampaşalı çocukları ve Genç Kızılay gönüllü arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Tarih: 08 Ağustos 2019 Perşembe    Hit: 2086

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol