01 Aralık 2020 Salı   

CHP'DE 'MUTLU' SON

CHP'DE 'MUTLU' SON
 

CHP Bayrampaşa İlçe Örgütü’nün 12. olağan kongresinde Hasan Mutlu, 156 oya karşı 231 oyla kazanarak CHP Bayrampaşa’nın yeni başkanı oldu.

Daha önce adaylığını açıklayan fakat kongreden bir gün önce adaylığını çeken Murat Yetişmiş, Hasan Mutlu’nun kırmızı listesinde il delegesi olarak yer aldı. Bu gelişmenin üzerine seçime kırmızı ve beyaz olmak üzere iki listeyle gidildi. 

Kongrede kırmızı listeyle yarışan Hasan Mutlu seçimin galibi oldu ve ikinci kez başkanlığa getirildi.

Beyaz listenin adayı İbrahim Kahraman ise 75 oy farkla seçimi kaybetti.

Bayrampaşa Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen, Divan Başkanlığını eski milletvekili Süleyman Çelebi’nin, Divan Katipliklerini ise Ayla Çetin, Nazlı Buse Oflaz, Atilla Özen ve Selçuk Esen’in yaptığı kongrede, protokol konuşmalarının ardından CHP İlçe Sekreteri Gürkan Şahin ve ilçe saymanı Seat Koç tarafından okunan faaliyet ve hesap raporları oy çokluğuyla kabul edildi.

Söz alan delegelerin istek, şikâyet ve önerilerinin dinlenmesinin ardından oylamaya geçildi.

Toplam 410 delegeden 390’ının oy kullandığı seçimde 3 oy geçersiz sayıldı.

HASAN MUTLU: PARTİMİZİ MUTLAKA İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ
Oy sayımının ardından zaferini ilan eden Hasan Mutlu yaptığı konuşmada, “Değerli arkadaşlar, kongremizin başında divan başkanımızın, milletvekillerimizin, ilçe başkanımızın da dediği gibi burada kazanan Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Kazanan asla ve asla bireyler değildir. Çok güzel bir şölen oluşturuldu. Özellikle başkanımı kutluyorum. Delege seçimlerinde olsun, kongre sürecinde olsun,  çok demokratik bir süreç yarattılar. Bu anlamda kendilerine teşekkür ediyor ve kutluyorum. Bu süre içerisinde verdikleri emekler için de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz bugün devraldığımız bayrakla, arkadaşlarımızdan alacağımız bilgilerle, asla ve asla bu olmadı, bu yanlıştı diye sorgulamadan, onların vereceği bilgiler doğrultusunda yine hep birlikte çalışarak Bayrampaşa’da partimizi mutlaka ve mutlaka iktidara taşıyacağız. O oraya oy verdi, bu buraya oy verdi gibi söylemimiz olmayacak. Bunu söyleyecek kişilerin de bizim aramızda yeri olmayacak. Biz birlik ve beraberlik içerisinde başkanımızın katkılarıyla sürece nasıl demokratik bir şekilde başlamışsak aynı süreci devam ettireceğiz ve bir sonraki kongrede başkanımın yapmış olduğu bu işler bize örnek olacaktır. Emek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun.” ifadelerini kullandı.

İBRAHİM KAHRAMAN: ÇIKAN SONUCA SAYGI DUYUYORUM
Hasan Mutlu’nun ardından kongreye ilişkin açıklamalarda bulunan İbrahim Kahraman ise, “Bu parti içi bir yarıştır. Çıkan sonuca saygı duyuyorum. Delege, iradesini ortaya koymuştur. Biz, bayrağı iki yıl boyunca şanla şerefle taşıdık diye düşünüyorum. Elimizden geleni yaptık. Bayrağı şimdi yeni ilçe başkanımıza devrediyorum. Dün olduğu gibi bugün de yarın da Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı için her şeyi yapacağımıza söz veriyorum.” diye konuştu.

CHP’LİLER SALONA SIĞMADI
Partililerin yoğun ilgi gösterdiği kongreye milletvekilleri Süleyman Çelebi, Yunus Emre, Sezgin Tanrıkulu, Gökhan Zeybek ve Mehmet Sevigen’in yanı sıra son seçimde 2. bölge milletvekili adayı olan Mersin Balkan, İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Muradiye Albayrak Şit, CHP Bayrampaşa Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı. Kongrenin yapıldığı salonun hınca hınç dolduğu bazı partililerin ise dışarıda kaldığı gözlendi.  

İşte, Hasan Mutlu başkanlığında kırmızı listedeki isimler:
Yönetim Kurulu Asil

Selçuk Ata, İsmail Ayhan, Neriman Bakan, Derya İpek Çatal, Rasim Demir, Caner Demirel, Saniye Gökçel, Melahat Kaya, Lütfi Kadıoğulları, Veysel Kılıvan, İdris Cihan Kuru, Çetin Koç, Hacı Subaşı, Aynur Tüfekçi, Mustafa Türüdü, Kadri Yetişmiş.

Yönetim Kurulu Yedek
Hüseyin Akgün, Nilgün Cilason, Alican Çam, Ağuş Özbir, Arzu Doyran, Hidayet Demirok, Abdullah Eroğlu, Bahar Eruyan, Sedat Gülşen, Halil İbrahim İlter, Harun Kif, Ayşe Birsen Özçakır, Arif Sevinç, Salih Sevim, Serkan Yener, Şirin Yengin.

İl Delegeleri
Osman Acay, Muharrem Araç, Mersin Balkan, Nafiz Bilgin, Semih Kanatlar, Filiz Oral, Zeynel Sağıroğlu, İsmail Sarıkeçe, Uğur Şen, Şemside Yener, Murat Yetişmiş.

 

Tarih: 05 Ocak 2020 Pazar    Hit: 3934

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol