09 Mayıs 2021 Pazar   

ÇEVRE ELÇİLERİNE ÖDÜL

ÇEVRE ELÇİLERİNE ÖDÜL
 

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından düzenlenen 2020 Altın Karınca ödülleri Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 10 kategoride 381 proje başvurusunun değerlendirmeye alındığı yarışmada Gaziosmanpaşa Belediyesi, "Çevre Elçileri Projesi" ile "Çevre ve Atık Yönetimi" kategorisinde ödül aldı.

USTA: HERKESİ GÖNÜLLÜ ÇEVRE ELÇİSİ OLMASINI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ
Ödül töreni sonrası konuşan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, "Öğrencilerimizle bir proje başlattık ve adını da 'Çevre Elçileri Projesi' koyduk. Her okulda, her sınıfta bir elçi seçtik. Bu seçtiğimiz elçilerle birlikte tüm eğitim çalışmalarını Milli Eğitim Müdürlüğümüzle de iş birliği yaparak başlattık. Bu projeyle çevreye karşı duyarlı, çevresini sahiplenen, çevresi ile ilgili bütün özellikleri koruyan ve gelecek nesillere bu çevreyi taşıyabilen bir anlayışla yerli ve milli hassasiyetleri olan bir neslin yetişmesine öncülük ettik. Bütün okullarda başlatmış olduğumuz bu çalışmada bir çevre elçileri ordusu oluşturduk. Şu anda sayısı 4 bin 500'e varan bir ekiple hem çevreye karşı sorumluluklarımızı yerine getiriyor hem de çevreyi kirleten katı atıklar, yağlar ve piller gibi toplanması mümkün olan çalışmaları da bu gençlerimizle kampanyalar halinde ödüller vererek, yarışmalar düzenleyerek gerçekleştiriyoruz. Mesajımız şu; elbette atıksız bir yaşam oluşturmak başta belediyelerin görevi ama bunu disipline ederken de her bir vatandaşımızın bu hassasiyette olmasını sağlamalıyız. Gönüllü çevre elçilerimizle birlikte şehrimizi korumayı önemsiyoruz. Gelecek nesillere güzel, yaşanabilir, sıfır atık anlayışına sahip bir çevre bırakmayı hedefliyoruz" diyerek, emeği geçenlere ve Gaziosmanpaşalılara teşekkür etti.

BELEDİYE GEÇEN AY DA ÖDÜL ALMIŞTI
Gaziosmanpaşa Belediyesi geçtiğimiz ay da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında hayata geçirdiği "Geri Dönüşüm Malzemelerinden Çanta Yapımı" projesiyle ödüle layık görülmüştü.  Hem sıfır atık projesine katkı sağlayan hem ekonomik getirisi olan proje için hazırlanan çantaların bir eşi benzeri olmadığı için yurt içi ve yurt dışında da çok talep görüyor.

KATI ATIK YAĞI KAMPANYASI İLGİ ÇEKMİŞTİ
İlçede sıfır atık bilincini yaygınlaştırmayı amaçlayan Gaziosmanpaşa Belediyesi, geçtiğimiz günlerde ise mahalleler arası bitkisel atık yağ toplama yarışması düzenledi. Toplamda 1.600 litre bitkisel atık yağın geri dönüşüme kazandırıldığı yarışmada, en çok atık yağ biriktiren mahalleden bir öğrenciye uzaktan eğitime destek için tablet hediye edildi.

QR KODLU MEMNUNİYET ANKETİ
Gaziosmanpaşa Belediyesi, uygulamaya koyduğu QR kodlu memnuniyet anket sistemi ile vatandaşlara, belediyeden almış olduğu hizmeti değerlendirme imkanı sunuyor. 
Bu kapsamda belediye binası ve dış hizmet binalarına QR kodlu memnuniyet anket panoları yerleştirildi. Gaziosmanpaşalılar, pano üzerindeki QR kodunu cep telefonuna okutarak, belediyeden aldıkları hizmeti memnuniyet anketi ile değerlendirebiliyor.
İlk olarak ilgili müdürlüğü veya birimi seçen ziyaretçiler, almış olduğu hizmeti 1 ile 5 arası puan vererek değerlendirebiliyor. Ayrıca vatandaşlar, görüş, öneri ve taleplerini yazıp, belediyeye kolayca ulaştırabiliyor. 

Tarih: 19 Kasım 2020 Perşembe    Hit: 4349

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol