20 Mart 2023 Pazartesi   

BOSNA SANCAK’TA MEVLİD

BOSNA SANCAK’TA MEVLİD
 

Türkiye Bosna Sancak Derneği, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar, derneğe 25 yıldan fazla ömrünü adayan ve yakın zamanda hayatını kaybeden Rıfat Atasever'i ve vefat eden tüm eski yöneticileri anmak için Kur’an- Kerim tilaveti gerçekleştirdi.
Berat Gecesi’nde derneğin Sancak Salonu'nda gerçekleşen Kur’an- Kerim tilavetine 150’nin üzerinde misafir iştirak etti ve depremde hayatını kaybedenler vefat eden Rıfat Atasever ve tüm eski yöneticiler için dualar edildi.
Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar, katılan herkese teşekkür ederek, “Mübarek Berat gecesinde depremlerde hayatını kaybeden insanlarımıza ve derneğimize 25 yıl boyunca hizmet eden ve yakın zamanda vefat eden Rıfat Atasever ağabeyimiz ile birlikte aramızda olmayan tüm eski yöneticilerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” ifadelerini kullandı.

KADINLAR DEPREM BÖLGESİNDE
Türkiye Bosna Sancak Derneği Kadın Kolları ile Bayrampaşa Erkek ve Kadın Berberleri Esnaf Odası tarafından düzenlenen ‘Kadın Bakım Günü’ etkinliğinde, dernek binasın çok sayıda kuaför kadınlara çeşitli hizmetler sundu. Gün boyu devam eden etkinlik sonrasında elde edilen gelir, Osmaniye’deki depremzede kadınlara ulaştırıldı.
Kadın Kolları üyeleri Nurten Bilim, Elmaza Sakarya ve Emine Soy, Osmaniye’deki Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu’nun bahçesinde oluşturulan çadırkenti ziyaret etti. Buradaki depremzedelerle tanışan ve onlarla sohbet eden derneğin kadın kolları üyeleri; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü tebrik ederek çiçek armağan etti. Kadın Bakım Günü etkinliğinde toplanan yardımlar ise ihtiyaç sahibi kadın ve engelli vatandaşlara dağıtıldı.
Dernekten yapılan açıklamada, “Kadın Bakım Günü etkinliğine destek veren Bayrampaşa Erkek ve Kadın Berberleri Esnaf Odası Başkanı Eda Yıldız Karadağ ve tüm kuaförlere teşekkür ediyoruz” denildi.

Tarih: 08 Mart 2023 Çarşamba    Hit: 1196

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol