14 Nisan 2024 Pazar   

BOSNA SANCAK KONTEYNERLERİ BÖLGEDE

BOSNA SANCAK KONTEYNERLERİ BÖLGEDE
 

Depremlerin ardından seferber olan ve depremzedeler için 12 tır yardım malzemesi gönderen ve halen de desteklerini sürdüren Türkiye Bosna Sancak Derneği, şimdi de konteyner kent kurmaya başladı.
Toplamda 100 konteynerden ve yaklaşın 2000 kişilik mutfak-kilerden oluşacak Türkiye Bosna Sancak Konteyner Ev Mahallesi; Hatay'ın İskenderun ilçesinde kurulacağı bölgeye taşınmaya başladı. Üretildikçe nakliyeleri gerçekleştirilen konteynerler tırlarla bölgeye taşınıyor.
Dernek yönetimi bölgeye şu ana kadar 30 konteyner gönderirken, içerisinde 900 kg pirinç, 1 ton kırmızı mercimek, 500 kg yeşil mercimek, 625 kg nohut, 625 kg fasulye, 1 ton bulgur, 40 adet 5L’lik yağ, 200 kg makarna, 500 kg salça, 1 ton şeker, 225 kg tuz, 20kg Kemalpaşa tatlısı ve 500 kg un bulunan kileri de bölgeye gönderdi.
Şu ana kadar 30 konteyner ev, 1 tam teçhizatlı ve soğutma sistemli mutfak ve 10 tondan fazla gıda erzakı barındıran kileri bölgeye ulaştıran Türkiye Bosna Sancak Derneği, geride kalan 70 konteynerde üretildikçe Hatay’a ulaştırılacağını açıkladı.

ALBAYRAK'TAN DERNEĞE TEŞEKKÜR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak da derneğin Hatay'ın İskenderun ilçesindeki 100 konteynerden oluşacak Türkiye Bosna Sancak Derneği Konteyner Ev Mahallesi’ni ziyaret etti. 30 konteyner ve mobil mutfak ile mobil kilerin hizmete girdiği yerleşkede incelemelerde bulunan Albayrak, kendisinin de aynı zamanda üyesi bulunduğu Türkiye Bosna Sancak Derneği’ni tebrik ederek, “Gerçekten çok zor durumda olan halkımızın yaralarına merhem olmak adına maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Böylesine bir derneğin üyesi olmaktan ve böylesine bir camianın bir bireyi olmaktan gurur duyuyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

GENÇLER HATAY’DA
Türkiye Bosna Sancak Derneği, Başkan Yardımcısı Burak Türkkan ve Gençlik Kolları Başkanı Deniz Uykan ile birlikte Gençlik Kolu depremlerden en çok zarar gören illerimizden olan Hatay’ın farklı bölgelerine yardım götürdü.
Yardım faaliyetleri boyunca gençler, bölgede görev alan kahraman askerlerimizle koordineli olarak çalıştılar.
Hatay’ın Arsuz Belediyesine Bağlı Akçalı Köyüne kuru gıda, konserve ve hijyen malzemeleri yardımında bulunup vatandaşlarla zaman geçiren gençler, daha sonra İskenderun ilçesinde bulunan “Gemlik Konteyner Mahallesi”ni ziyaret edip, Mahallenin Aşevine 50 bin adet çorba kasesi, 10 bin adet Tabldot, 15 bin adet plastik çatal-kaşık desteğinde bulundular. Gençler, çocuklara oyuncak dağıtıp, onlar oyun oynaıp moral vermeye çalıştılar.
Daha sonra Hatay’ın Samandağ ilçesine bağlı Namık Kemal İlkokulu’nda kurulan; sadece mahallelinin kaldığı çadırları ziyaret edip çocuklara kırtasiyelik malzeme ve oyuncak, depremzede vatandaşlara ise gıda, hijyen, giyim ve ısıtıcı yardımlarında bulundular.
Gençler son olarak da Samandağ Devlet Hastanesine Maske, eldiven, önlük, diyabetik yetişkin gıda takviyesi ve depremzede çocuklar için alerjik çocuk maması yardımında bulundular.

Tarih: 01 Mart 2023 Çarşamba    Hit: 6987

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol