07 Nisan 2020 Salı   

BİN 529 VAKA, 37 ÖLÜM

BİN 529 VAKA, 37 ÖLÜM
 

Sağlık Bakanı Koca, koronavirüste 293 vatandaşa daha tanı konulduğunu, hastalığa 7 kişinin daha yenik düşerek hayatını kaybettiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Son 24 saatte 3 bin 672 test sonuçlandı. 293 yeni tanı kondu. Çabalarımıza rağmen, hastalığa yeni düşen 7 insanımız daha oldu. Gençlere uyarımız var: Salgının dışında değilsiniz. Hayatınızı yavaşlatın. Risk ortamına girmeyin. Riski evinize taşımayın. Evde kalın. Hayat eve sığar.” ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarının ardından Türkiye’deki vaka sayısı bin 529’a yükseldi. 37 kişi ise koronavirüsten hayatını kaybetti.

ŞENEL, VEFA İLETİŞİM MERKEZİ’NE ULAŞIM HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ise 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanların ihtiyaçlarına yönelik iletişim kolaylığı açısından Twitter hesabından yayımladığı mesajda, “Kaymakamlığımızın Vefa İletişim Merkezi’ne ulaşmak için 112, 155 veya 156’yı aramaları yeterli olacaktır.” bilgisini paylaştı.

AYDINER, KORONAVİRÜS BELİRTİ TAKVİMİ’Nİ PAYLAŞTI

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise Twitter’dan, “Zorunlu olmadıkça kendinizin, ailenizin, sevdiklerinizin ve toplumun sağlığı için dışarı çıkmayın.” mesajı yayımlayarak, “Koronavirüs Belirti Takvimi” içerikli bir video paylaştı.


 

Tarih: 24 Mart 2020 Salı    Hit: 1689

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol