23 Ağustos 2019 Cuma   

BİLGEHAN’DAN GELENEKSEL İFTAR

BİLGEHAN’DAN GELENEKSEL İFTAR
 

Eski Bayrampaşa Belediye Meclis Başkanı, İTO Meclis üyesi ve Bayrampaşa Belediye Başkan Aday Adayı Rasim Bilgehan, yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Tulsan Tekstil, geleneksel iftarında iş, siyaset, spor ve STK dünyasından bir çok ismi ağırladı.
Bayrampaşa’nın en nezih mekanları arasında yer alan Mihver Et & Kebap Restaurant’da düzenlenen Tulsan Tekstil’in geleneksel iftarına, milletvekilleri, işadamları, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve daire müdürleri, STK yöneticileri, İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Özgür Yiğit, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve meclis üyeleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümen Başkanı ve meclis üyeleri, Örme Sanayicileri Derneği (ÖRSAD) Genel Başkanı Fikri Kurt ve yönetim kurulu üyeleri, Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İşadamları Derneği (BATİAD) Başkanı Şerafettin Kurt ve yönetim kurulu üyeleri, Çorap Sanayicileri Derneği Başkanı İlker Öztaş ve yönetim üyeleri, Bayrampaşa Belediyesi meclis üyeleri ve önceki dönem meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı. 

Bilgehan: Soframızı paylaştığınız için teşekkür ederim
Yoğun katılımın olduğu iftarda misafirleriyle tek tek ilgilenen Rasim Bilgehan konuşmasında, Ramazan ayının önemine vurgu yaparak birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesi gerektiğini belirtti. Bilgehan yaptığı konuşmasında, “Ramazan-ı şerifinizi tebrik ediyorum. Rabbimden bu ayın hürmetine ülkemize, milletimize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa huzur, kardeşlik ve refah getirmesini niyaz ediyorum. Sevgili peygamberimizin, başı rahmet ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluş olarak müjdelediği bu aya bir kez daha kavuşmuş olmanın hazzını yaşamaktayız. Ramazan-ı şerifin manevi bereketinden ve rahmetinden azami derecede istifade etmeye çalışmalıyız. Bu ayda İslam coğrafyasında bir nebze de olsa akan kan ve gözyaşının durması, mazlumların kurtuluşuna vesile olması için dua etmeliyiz. Dünyanın dört bir yanında mazlum ve mağdurların yaşadıkları sıkıntıların temelinde birlik ve beraberliklerini koruyamamaları, kendi içlerinde kavga edip ihtilafa düşmeleridir. Aynı akıbete düçar olmamak için 82 milyon hep beraber bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız. Bu vesile ile vatan savunmasında canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, gazilerimize sıhhat ve afiyet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Değerli dostlarım, rahmetin ve mağfiretin bol olduğu ramazan ayının milletimize, memleketimize, hanelerimize ve gönüllerimize sevgi ve kardeşlik duygusu aşılamasını cenab-ı Allahtan niyaz ediyorum. Rabbim bu rahmet ve bereket ayında bizlere layıkıyla istifade etmeyi nasib etsin, tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Sözlerime son verirken, davetimize icabet edip bu güzel ramazan akşamında soframızı bizlerle paylaştığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür eder, sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunarım” diye konuştu.

Tarih: 13 Mayıs 2019 Pazartesi    Hit: 7122

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol