24 Ocak 2020 Cuma   

BAYRAMPAŞA’DA BİLİM GÜNLERİ

BAYRAMPAŞA’DA BİLİM GÜNLERİ
 

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından desteklenen Bilim ve Teknoloji Akademisi eğitimleri 20-27 Ağustos tarihleri arasında Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Her yıl bilime meraklı binlerce öğrenciye kapılarını açan Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı kapsamında desteklenen Bilim ve Teknoloji Akademisi projesi eğitimleri düzenlendi.
Hatay Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi öğrencileri ve İstanbul’daki okullardan seçilen lise öğrencilerinin katılımıyla 20-27 Ağustos tarihleri arasında devam eden etkinlikte laboratuvar eğitimleri ve atölye çalışmaları ile bilimsel eğitim verilen öğrencilerin, temel ve uygulamalı bilimlere olan ilgilerinin arttırılması hedeflendi.
Projenin sonucunda farklı sosyokültürel çevrelerden bir araya getirilen bilime meraklı 40 lise öğrencisine bilimsel düşünme becerisi kazandırmak, bilimi sevdirerek ulaşılmazlığını yıkmak, teknolojiyi kullanarak bilime ulaşma yöntemlerini öğretmek amaçlandı.
Etkinlikler kapsamında öğrenciler Fizik, Elektrik-Elektronik ve Mühendislik eğitimi derslerini görürken, eğitim aralarında ise, çeşitli akıl ve zeka oyunları oynayarak eğlenceli vakitler geçirdiler.
Birçok üniversiteden çok sayıda akademisyenin de katılımı ile Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi’nin laboratuvarlarında gerçekleşen etkinliklerin sonunda katılımcılara, katılım belgeleri verilerek proje tamamlandı.

BAŞKAN AYDINER’DEN TEBRİK
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise yaptığı açıklamada, “Gerçekleştirdiği projeler ile bizleri gururlandıran Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi'mizin ‘Bilim ve Teknoloji Akademisi’ projesi kapsamında ilçemizdeki etkinliklere katılan öğretmenlerimize ve öğrenci kardeşlerimize gayret ve emekleri için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Sekiz gün boyunca gerçekleştirilen faaliyetlere Hatay’dan gelerek katılan kıymetli eğitmenlerimize ve öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyor, başarılı çalışmaları için Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi’mizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.
Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Genel Koordinatörü Yusuf Sert ise, “Desteklerinden dolayı TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı’na, belediye başkanımız Sayın Atila Aydıner’e, proje ortağımız Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi eğitmenlerine teşekkür ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Tarih: 02 Eylül 2019 Pazartesi    Hit: 5708

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol