14 Haziran 2024 Cuma   

BAYRAMPAŞA’DA 19 MAYIS TÖRENLERİ

BAYRAMPAŞA’DA 19 MAYIS TÖRENLERİ
 

Tüm Türkiye’de olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Bayrampaşa’da da törenlerle kutlandı.
Bayrampaşa Belediyesi önündeki Atatürk Parkı’ndaki anıtına çelenk sunma ile başlayan törenin ardından Semih Erden Spor Salonu’nda kutlama programı düzenlendi.
Bayrampaşa’da ilk tören saat 10:00’da Bayrampaşa İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Sultan Mehmet Alabacak’ın Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla çelenk töreni son buldu. 
Törene Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Can Gökhan Balekoğlu, İlçe Emnyet Müdürü Abdullah Afacan, İlçe sağlık Müdürü Dr. Yusuf Oğuz Canpolat,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Fehmi Kılıçkaya, CHP İlçe Başkanı Hasan Mutlu, MHP İlçe Başkanı Av. İsmail Arslan, İYİ Parti İlçe Başkanı Günel Güzelavcı, DP İlçe Başkanı Halit Paşalı, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Tekin Aksoy, YRP İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Kahraman, meclis üyeleri. Mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.  

ORTAK VURGU: GENÇLER GELECEĞİMİZ
Bayrampaşa’daki ikinci tören ise Semih Erden Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Bayrampaşa İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Sultan Mehmet  Alabacak, 19 Mayıs’ın önemine vurgu yaparak tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel de konuşmasında “Büyük Önder Atatürk, ‘Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz’ diyerek Türk gençliğine olan sonsuz güvenini vurgulamış ve bu anlamlı günü Türk gençliğine bayram olarak armağan etmiştir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin bu sorumluluk bilinci ile  milli ve manevi değerlerimizi özümseyerek daha müreffeh bir gelecek için çalışacaklarına yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu cennet vatanı bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün kahramanlarımızı, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin emanetçisi ve geleceğimizin umudu Sevgili gençlerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Törende konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Her şey unutulur. fakat biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki, hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir’ diyerek gençlere güvenini belirtmiştir. Bizler de geleceğimizin teminatı gençlerimize güzel yarınlar diliyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.
Törende Bayrampaşa Bilim Gençlik ve Spor Kulübü İzcilik, Basketbol, Boks ve Karate takımlarının gösterileri büyük ilgi gördü. Şiir okuma ve müzik dinletisinin ardından Vardarın üstünde Halk Dansları Derneği ekibi de bir gösteri sundu.
Tören plaket takdimi ile son buldu. 

KONSER VE FENER ALAYI İLE COŞKU TAVAN YAPTI
Bayrampaşa Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Fener Alayı ve Gençlik Konseri düzenledi.
Saat 19.19’da Şehit Kamil Balkan Caddesi üzerinde başlayan Fener Alayı, saat 20.30 sıralarında Semih Erden Spor Salonu önünde son buldu. Ardından spor salonunda gençlik konseri düzenlendi.
Fener Alayı ve Gençlik Konseri’ne Bayrampaşa Kaymakam Dr. Soner Şenel, belediye başkanı Atila Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ve yönetimi, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Tarih: 22 Mayıs 2023 Pazartesi    Hit: 1962

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol