20 Mart 2023 Pazartesi   

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 102. YILI

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 102. YILI
 

Bayrampaşa Kaymakamlığı'nın nezdinde Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı düzenledi.
İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. Yılı nedeniyle Aliya İzzetbegoviç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen programa Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Abdullah Afacan, MHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Av. İsmail Arslan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda daha sonra protokol konuşmaları gerçekleştirildi.
Öğrenciler tarafından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden programda ‘Bülbül Şiiri’ video gösterimi, Meddah gösterisi, “Zulmü Alkışlayamam’ şiirin seslendirildi. Program “İstiklal Marşı’nın yazılması temalı video gösteriminin ardından sona erdi.
Program konuşan Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, “Bizlere düşen görev İstiklal Marşı’mızın bağımsızlık dolu mısralarındaki; kardeşliği, duygu birliğini yaşayabilmek ve yaşatabilmektir. Vatan sevgimizin en manidar ifadesi olan İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 102. yıldönümünü kutluyor, milli şairimiz, Mehmet Akif Ersoy’u ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de konuşmasında, “Gelecek nesillere Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ve istikbal adımlarını İstiklal Marşı ile en iyi şekilde anlatan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, her kelimesinde milletimize ait kutsal ve kadim değerleri bizlere miras bırakmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde milli marş olarak kabulünün 102. yılı nedeniyle milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u ve tüm kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz” şeklinde konuştu.
Ayrıca iİlçe genelinde yapılan "Akif''e Sesleniş" adlı mektup yarışmasında birinci olan Şehit Halil İbrahim Yıldırım Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ebrar Sultan Özdoğan'ın ödülünü Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel takdim etti.

Tarih: 16 Mart 2023 Perşembe    Hit: 1075

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol