05 Aralık 2020 Cumartesi   

OTOGARDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ

 OTOGARDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
 

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nı taşıyan beton kolonların görüntüsü endişelendiriyor.
Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nı taşıyan ve zarar gören beton kolonları endişe yaratıyor. Kolonların zarar görmüş halinin görüntüleri çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşılarak, duruma dikkat çekildi.
İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından, her gün on binlerce kişinin girip çıktığı Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nı taşıyan beton kolonların görüntüsü, vatandaşları korkuttu. Otogardaki pek çok kolonun zarar görmüş olması ve betonların arasından görünen paslanmış demirler, otogarın depreme dayanıklı olup olmadığının tartışılmasına yol açtı. Vatandaşlar, zarar gören kolonların görüntülerini sosyal medyada paylaşarak, otogarın yıllardır bakımsız kalmasına tepki gösterdi. Özellikle Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattının da geçiş güzergahında bulunan otogarın, Esenler kapısı tarafını ayakta tutan kolonlar endişe yaratıyor.

İBB'DEN AÇIKLAMA YAPILACAĞI BİLDİRİLDİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yetkililerinden ise, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın depreme dayanıklı olup olmadığı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. İBB, konuya ilişkin açıklamanın daha sonra yapılacağını bildirdi. 
İBB, 9 Eylül 2019’da devir aldığı otogarı baştan aşağı yenilediğini açıklamıştı.
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da 9 Eylül Çarşamba günü canlı müzik performansları gerçekleştirilen, resim sergileri açılmaya başlanan otogarda yaşanan değişimi, yerinde incelemişti.

Tarih: 05 Kasım 2020 Perşembe    Hit: 7394

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol