07 Nisan 2020 Salı   

İNÖNÜ, DEZENFEKTAN MESAİSİNDE

İNÖNÜ, DEZENFEKTAN MESAİSİNDE
 

Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinde İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul’daki okulların dezenfektan ilaçları ihtiyacını karşılamak üzere üretime başladı.

Üreten okullar kapsamında ülke gündemine dair çalışmalarına hız kazandıran İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri dezenfektan ilaçları üretmeye başladı.

İstanbul’daki tüm okulların dezenfektanlarını üretecek olan İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmen ve öğrencileri testleri yapılan ve dağıtıma hazır hale getirilerek şişelenen ürünlerin onay almasının ardından 50 okulun dezenfektan ihtiyacını karşılamak üzere ayda 7 ton dezenfektan üretebilecek kapasitede.

İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Mutlu Güler konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından gelen talepler yoğun. Biz de bu taleplere gerekli onay doğrultusunda cevap vereceğiz. Sipariş çok, ancak bizim imkânlarımız kısıtlı. Şu an İmkânlar doğrultusunda ayda 7 ton üretim planlamış durumdayız.” dedi.  

Testleri yapılan ve şişelenerek dağıtıma hazır hale gelen dezenfektanlar onay sürecini bekliyor. Dezenfektan ilaçlarına onay gelmesinin ardından şişelenen ürünler ihtiyaç sahibi okullara dağıtılacak.

Tarih: 18 Mart 2020 Çarşamba    Hit: 1771

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol